Hızlı PVC Kapı - Hızlı PVC Kapı Nedir?

Hızlı PVC kapılar, giriş ve çıkışın yoğun olduğu, buna rağmen kapıların sürekli açık kalmasının uygun olmadığı (ısı kaybı, içerideki ürünleri korumak vb. nedenlerle) yerlerde yani genellikle fabrikalar ya da depolar gibi alanlarda kullanılan kapılardır.

Hızlı PVC Kapı - Hızlı PVC Kapı Nedir?

Hızlı PVC Kapı Özellikleri

Hızlı PVC kapılar, giriş ve çıkışın yoğun olduğu, buna rağmen kapıların sürekli açık kalmasının uygun olmadığı (ısı kaybı, içerideki ürünleri korumak vb. nedenlerle) yerlerde yani genellikle fabrikalar ya da depolar gibi alanlarda kullanılan kapılardır. Böylece mal sevkiyatlarının hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlarlar. Hızlı PVC kapıların özelliklerine ve sağladıkları avantajlara kısa bir şekilde göz atalım:

Hızlı PVC Kapı Özellikleri ve Sağladıkları Avantajlar

  • Darbeye dayanıklıdırlar, darbe aldıklarında hasar almazlar. Yani sevkiyatlarınızı yaparken meydana gelebilecek kazalarda, darbelerde ekstra işlerle uğraşmanızı ve ekstra maliyetlere katlanmanızı önlerler.
  • Otomatik kapamalı motorları sayesinde gereksiz şekilde açık kalmazlar ya da açılmaları gecikmez. Emniyet fotoseli sayesinde herhangi bir cisim algıladığında durduğu için, çalışan elemanlarınızın ve sevk ettiğiniz mallarınızın güvenliğini sağlarlar. Uzaktan kumandayla veya elektrik gücü olmaması durumunda manuel çalışabilme özelliklerine sahiptiler.
  • Az bakım gerektirir. Düşük devirle sessiz olan çalışan motorları, yıllar boyunca yağlanmasa bile sorunsuz olarak çalışabilir.
  • Otomatik kapıların üzerinde bulunan mekanik kilitlerle veya opsiyonel olarak takılan elektronik kilitlerle, otomatik kapıların kullanıldığı depoların ya da diğer alanların güvenliğini kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Farklı şeklerde açılabilen ve kapanabilen hızlı PVC kapılar, katlanarak rulo haline geldikleri sistemlerdeki gibi etrafında çalışan kişilere ya da diğer malzemelere rahatsızlık vermeden, yer kaplamadan açılıp kapanırlar.
  • Yükleme ve boşaltma hızınıza, kapının kullanıldığı mekânın trafiğine göre, açılma ve kapanma hızı ayarlanabilir.
  • Zorlu ve değişken hava şartlarında, bu şartlardan minimum derecede etkilenilerek çalışılmasını sağlar. Zaman israfını azaltması, ısı kayıplarını önlemesi, hava akımlarının en düşük seviyeye inmesini sağlaması, görüntü kirliliğini ve gürültüyü engellemesi hızlı PVC kapıların sağladığı yararlar olarak gösterilebilir.
  • Kullanım ömürlerini uzatan ve sızdırmazlığı sağlayan çeşitli özelliklerin hızlı PVC kapı için standart olarak kullanıldığı bilinir, bu özellikleri güçlendirmek için bazı ilaveler yapılması da mümkündür.
  • Kullanıldıkları alanın çevresel şartlarına mükemmel şekilde uyum sağlayabilirler. Boyutlarını kullanılacakları alana uygun şekilde ayarlamak, renklerini yine kullanıldıkları alanda uygulanmış olan renklerle uyumlu olacak şekilde seçmek, bu şekilde kullanım kolaylığı ve güvenliği maksimum düzeyde olan hızlı PVC kapıların mekânın görünümüne olumlu katkı yapmasını sağlamak mümkündür.

Hızlı PVC Kapı Nereden Temin Edilmeli?

Hızlı PVC kapılar, sağladıkları önemli avantajlar ve uzun kullanım ömürleri  sayesinde hem işlerinizi kolaylaştıran hem de maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlayan malzemelerdir. Bu nedenle hızlı PVC kapıları temin etmeye karar verdiğinizde ilk olarak yapmanız gereken iş, bu malzemeleri uygun bir biçimde üreten ve monte eden bir üretici ya da aracı firma ile çalışmak olmalıdır. Benzer işleri daha önce de yapan, referans gösterebilen ve kapıları satın almadan, monte etmeden önce tüm özellikleri hakkında tam olarak bilgilenmenizi sağlayan bir firma ile çalışmalısınız.

Örnek vermek gerekirse, //www.caglarotomatikkapi.com/hizli-pvc-kapi/ adresini ziyaret ederek Çağlar Otomatik Kapı Sistemleri tarafından yapılan uygulamaları inceleyebilirsiniz. Ulusal ve uluslar arası kalite ve yeterlilik belgelerine sahip bulunan Çağlar Otomatik Kapının farklı uygulamaları, çalışmak isteyebileceğiniz firmaların hangi özelliklere sahip olması gerektiği konusunda daha doğru kararlar vermenizi sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 02:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1