İkitelli Organize Sanayi Paslanmaz Sac Çeşitleri

Çelik alaşımının ne denli güçlü ve dayanıklı olduğu artık bilinen bir gerçek. Özellikle bu alaşımın korozyona karşı maksimum direnci gösteriyor olması pek çok alanda kullanılabilmesini sağlıyor.

İkitelli Organize Sanayi Paslanmaz Sac Çeşitleri

Çelik alaşımına ilaveten kromun kullanılıyor olması bu malzemelerin inşat sektöründe de sıkça tercih edilmesine sebep. Paslanmaz sac malzemesinin en büyük özelliği olan kolay temizlenme, ürünün mutfak tezgahlarında, gıda sektöründe ve elektrikli aletlerde sıkça kullanılmasına neden olmaktadır. Özellikle beyaz eşya sektörü ve suçu gıda sektöründe bu ürünlerin yeri vazgeçilmezdir. Krom oksijen ile birleştiğinde in e bir tabaka oluşturur ve korozyon oluşumu önlenmiş olur. Ayrıca malzemenin üzeri bu tabaka sayesinde sürekli parlak ve pürüzsüz kalır. Bu nedenle bu malzemeler dekorasyon ve mimaride de sıkça kullanılmaktadır.

Paslanmaz Saclar Hakkında Genel Bilgiler

Paslanmaz saclar yüzeyleri ve kızıyım dayanıklıları sayesinde mutfaktan, petro kimyaya, dekorasyondan mimariye onlarca alanda kullanılırlar. Özellikle yüzeylerinin parlak ve pürüzsüz olması ayrıca bir işlemden geçmelerini gerektirmez. Bu ürünlerin parlak yüzeyleri istenir ise farklı renk ve desenlerde de kullanılabilir. Ayrıca asansör yapımında kullanılan paslanmaz sac ürünleri parlak yapıları ile kullanılırlar. Mutfaklarda ise en çok çamaşır ve bulaşık makinalarında kullanılmaktadırlar. Demir maddesinin daha dayanıklı ve kullanışlı olması adına işlemden geçerek elde edilmiş olan çelik alaşımı, korozyon direnci sayesinde pek çok malzemenin yapımında kullanılmaktadır. Bunların en sık karşılaşılanı ise paslanmaz sac ürünleridir. Küçük ev aletlerinde dahi bu saçlara rastlamak mümkündür. Hatta en küçük halleri ile elektrik kablolarının içlerinde bulunmaktadır.

Paslanmaz Sac Fiyatları

Paslanmaz sacların en bilinen ve en sık kullanılanları 30r tipi paslanmaz saclardır. Bu saçlar toptan alımlarda uygun rakamlara düşebilmektedir. Ancak piyasa koşulları baz alındığında ortalama fiyatları

su şekildedir.

- 0.88 mm ebat 1250×2500 şeklinde ise ortalama 16 TL ile 20 TL arasındadır,

- 1.00 mm ebat 1000×2000 şeklinde ise ortalama 16 TL ile 20 TL arasındadır,

- 1.20 mm ebat 1000×2000 şeklinde ise ortalama 16 TL ile 20 TL arasındadır,

- 1.50 mm ebat 1000x2000 şeklinde ise ortalama 16 TL ile 20 TL arasındadır,

- 1.50 mm ebat 1250x2500 şeklinde ise ortalama 16 TL le 20 TL arasındadır

Bu ebatlar mutfak, inşaat, Yapı gibi alanlarda em sık kullanılanlarıdır. Ebat büyüdükçe fiyatlandırma da artmaktadır. 304 kalite paslanmaz sac ürünleri muhteşem bir korozyon direnci sağladığından sıvı teması gerektiren her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Paslanmaz Sac ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kaynak gösterilen adresimizi takip edebilirsiniz: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-sac Ayrıca bu ürünlerin fiyatlandırmaları genellikle dolar üzerinden yapıldığı için kura bağlı olarak da değişiklik gösterecektir.


 

Paslanmaz Sac Çeşitleri Nelerdir?

Paslanmaz saclar ferritik, östenitik, martenzitik şeklinde türlere ayrılmaktadır. Östenitik tip paslanmaz saçlar 304, 304L, 309, 310, 309, 316, 316L, 326TI, 310S, 321 şeklindedir. Ancak en sık kullanılanları 304 kalite paslanmaz saclardır. Sıcak su kazanlarından küçük mutfak eşyalarına kadar her alanda kullanılabilmektedir. Ferritik paslanmaz saçlar ise 430, 430J1L, 409 şeklinde üretilmektedir. Düşük ışıl genişleme özelliğine sahiptir. Korozyona karşı muhteşem direnç gösterirler ve kaynak yapılabilir özelliğe sahiptirler. En çok çamaşır ve bulaşık makinalarının tamburlarında kullanılmaktadırlar. Yanı evde bu ürünler ile karşılaşmak mümkündür. Martenzitik paslanmaz saclar ise 410 ve 420 kalite olarak üretilmektedirler. Mukavemet özellikleri çok yüksektir. Ancak darbeli korozyona karşı elverişli değillerdir. Çatal, kaşık, bıçak yapımında, somun ve cıvata üretiminde çok sık kullanılırlar. Özellikle 420 kalite paslanmaz saçlar bıçak takımı yapımında çok fazla kullanılırlar. Bu saçlar gelişen teknoloji sayesinde çok daha farklı şekil ve Özelliklerde üretilebilmektedirler. Buna bağlı olarak kullanım alanları da çok fazladır. Standart ebatlar genellikle su şekildedir,

  • 1000x2000 mm

  • 1250x2500 mm

  • 1500x3000 mm

  • 2000x6000 mm

Ancak rulo şeklinde de bulunabilirler. Bu sayede istenildiğinde talep edilen ebatlarda da kesilebilirler.

Paslanmaz Saclar En Fazla Hangi Alanlarda Kullanılırlar?

Paslanmaz saclar en sık ısıya dayanım gerektiren alanlarda kullanılırlar. Uçak kanatlarından kazan yapımına kadar her alanda bu ürünler ile karşılaşmak mümkündür. Ayrıca petro kimya ve süt ya da süt ürünlerinin yapımında, taşınmasında çok sık kullanılırlar. Küçük ev aletlerinde de bu ürünlerin kullanımı çok yaygındır. Korozyon direnci göstermeleri sayesinde tambur ve somun üretiminde de faydalanılırlar. Karaca Paslanmaz ürünleri ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için Elektrik akımının gerektiği şekilde iletilmesi açısından elektrik kablolarında da görevleri büyüktür. Ayrıca dekor amaçlı kullanım alanları da çok fazladır.

Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-sac

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1