‘Tied and Dyed ‘  MODASI

Büyük modaevlerinin vazgeçemediği moda ‘tied and dyed’ yani ‘bağlanmış ve boyanmış’ modası.

 
Sizin de evinizde rahatlıkla deneyebileceğiniz ve kendi zevkinize göre kıyafetlerinizi renklendirebileceğiniz batik boyama tekniğidir. Boyamak istediğiniz parçayı ıslak bir bez sıkar gibi sıkıp kalın bir iple bağlıyorsunuz, kumaş boyası dolu bir kovanın içerisine batırıp çıkarıyorsunuz. Kuruduktan sonra ipi çözüyorsunuz ve batik bir giysi elde ediyorsunuz.

1940’lara kadar uzanan, hippilerin en çok tercih ettiği renkli ve desenli bir moda. Görülen o ki bu moda tarih olmayacak. Dönem dönem modacıların koleksiyonlarına dahil ettiği bu tasarım türü, 2019 modasında da tasarımcıların tercihleri arasına yeniden girmiştir. İlkbahar /Yaz sezonunda podyumlarda çokça görebileceğiniz renkli ve hareketli bir görsel şölen.

Düz kesim bir elbisenin üzerine sevdiğiniz renklerden oluşan ya da uyumlu olan  renklerle bir kombin yapabilirsiniz. Tasarımınızı sneakers ayakkabılarla ya da sandaletlerle bütünleyip yeni bir sokak modası başlatabilirsiniz. Aksesuara gerek duymadan salaş ve şık görüneceksiniz. Hem bohem hem sportif hem de zarif bir sokak modası.

 
Yaz aylarında cıvıl cıvıl ve enerji dolu tasarımlarla renklenen sokaklar. 
 

YORUM EKLE

banner16

banner1