Tokat Turhal'da 4 yaşındaki Evrim Atış Kayboldu! Küçük Kız her yerde aranıyor!

Bir kayıp haberi de Tokat'ın Turhal ilçesinden geldi. Yayladaki çadırlarından kaybolan 4 yaşındaki Evrim Atış'tan dün sabahtan beri haber alınamıyor. Ailesinin jandarmaya bildirmesinden sonra bölgeye çok sayıda jandarma ve sivil savunma ekipleri gönderildi. Köyde yaşayan onlarca vatandaşta arama ekiplerine kendi imkanlarıyla destek veriyor. Havadan ve karadan tüm imkanların seferber edilerek arandığı Evrim Atış'tan hala bir iz yok.

Tokat Turhal'da 4 yaşındaki Evrim Atış Kayboldu! Küçük Kız her yerde aranıyor!

Tokat'ın Turhal ilçesinde yayladaki çadırdan kaybolan Evrim Atış'ı arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Babannesinin peşinden çıktıktan sonra annesi tarafından tekrar çadıra götürülen evrim, annesinin hayvanlara bakmaya çıkmasından sonra ortadan kaybolmuş tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Jandarma ve sivil savunma ekipleri tarafından tüm imkanların seferber edildiği arama çalışmaları hem havadan hem karadan devam ediyor.

Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Evrim Atış, dün sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış'ın peşinden gitti.

Evrim'in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek'e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim'i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış, ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Çevrede aranan Evrim, bulunamayına komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Küçük Evrim, dün gece saatlerine kadar arandı; ancak bulunamadı.

Jandarma ve AFAD ekipleri, bugün sabah saatlerinde, Evrim'in kaybolduğu yer ile çevresinde arama çalışmalarını sürdürdü. Orman ve tarım arazilerinin bulunduğu alanda yapılan arama çalışmalarına Yenisu köyünün sakinleri de katıldı. Köylüler, Evrim'i bulmak için yaylaya traktörleriyle geldi. Jandarma ekipleri, drone kullanarak, havadan da arama yaptı.

Satı Atış, ineklerin yanına giderken, gelini Dilek'e, peşinden gelen torunu Evrim'i almasını söylediğini anlattı. Atış, "Hayvanlarımız tarlaya girmesin, diye kız geldi; aradan kızı aldı gitti. Benim gördüğüm, ettiğim bu oldu. Ben enişteme dedim ki 'Acıktık, hadi gidelim, yemeğimizi yiyelim'. Sonra buraya geldik. Anne, 'Yok, nerede?' dedi. 'Yavrum ben çocuğu görmedim, ben sana götür' dedim. Ancak o zaman aramaya başladık, daha bulamıyoruz. Burada oynuyordu. Yanında kimse yoktu, sadece kardeşi vardı" diye konuştu.

Tek isteğinin, çocuğunun bulunması olduğunu dile getiren Dilek Atış ise "Annem, hayvanların yanına gitti. Sonra annem bağırdı, 'Çocuğu al' diye. Çocuğu aldım, eve getirdim. Ondan sonra 5 dakikalığına ahıra girdim. Sonra çocuk çıkmış, gitmiş. Nereye gitti, daha da bulamıyorum. Aradım taradım her tarafı, bulamadım. Burada yabancı kimse yoktu" dedi.

Geçtiğimiz günlerde kayıp olan kız çocukları Eylül Yağlıkara ve Leyla Aydemir ölü bulunmuş tüm insanları yasa boğmuştu. Leyla Aydemir'in cansız bedeni 18 gün sonra evlerine 3 km uzaklıkta olan dere kenarında bulunmuştu. Otopsi raporunda açlıktan öldüğü tahmin edilen Leyla'nın katil zanlıları her yerde aranıyor.

Ankara'nın Polatlı ilçesinin kırsal mahallesi olan Uzunbeyli'de kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın tam bir haftalık arama-kurtarma çalışmalarının sonrasında minicik cansız bedenine ekipler tarafından, Yüzükbaşı Yolu mevkisinde bir tarlada elektrik direğinin dibinde gömülü halde ulaşılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı