Corona Virüsü Şüphesi ile Van'da 5 kişi Karantinaya alındı!

İran'da Coronavirüs vakası ve can kaybı yaşanmasının ardından Van'da teyakkuz durumuna geçildi. İran'dan Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan 3 Türk vatandaşı yüksek ateş nedeniyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında coronavirüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi.

Corona Virüsü Şüphesi ile Van'da 5 kişi Karantinaya alındı!

Van'da İran'dan giriş yapan 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş görülmesi sebebiyle şüpheli olarak hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında coronavirüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi. Hakkari'de ateşi yükselen bir çocuk ile annesi de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Yetkililer 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı.

İRAN'DAN GEÇEN 3 KİŞİ GÖZLEM ALTINA ALINDI


İran'da coronavirüs vakası ve can kaybı yaşanmasının ardından Van'da teyakkuz durumuna geçildi. Bugün öğle saatlerinde, Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan İran'dan Türkiye'ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görülmesi nedeniyle şahıslar tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne getirilerek intaniye bölümünde tedavi altına alındı. 3 Türk vatandaşında koronavirüs ile alakalı araştırma başlatıldığı öğrenildi.

HAKKARİ'DEN GELEN ANNE VE ÇOCUĞU DA GÖZLEM ALTINDA


Öte yandan Hakkari'de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş olması nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi. Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

KORONAVİRÜSLE İLGİLİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN


Valilik yetkilileri, tedbir maksatlı bölge hastanesinde yüksek ateşli 5 kişinin tedavi altında tutulduğunu doğruladı. Ancak herhangi bir virüs tespiti ile alakalı konuşmanın erken olduğunu bildirdi. Bu arada İran ile irtibatlı sınır kapılarının hepsinde yarından itibaren ateş ölçer sistemin devreye alınacağı kaydedildi.

HASTANE ÇALIŞANLARI UYARILDI


Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışanların da lüzumsuz dedikodulara ve spekülasyonlara sebebiyet vermemek için ikaz edildikleri öğrenildi. Bölgedeki hastanelerde herhangi bir karantina kararı alınmazken, çalışan personelin daha hassas olmaları tavsiye edildi.

İRAN'DA ÖLÜ SAYISI 5'E YÜKSELDİ


İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü, ülkede 10 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini ve bu kişilerden birinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs, hızla yayılmaya devam ediyor. İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü, ülkede 10 vakanın daha görüldüğünü ve bu kişilerden 1'inin hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylelikle, İran'da virüs sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e yükselmiş oldu. Sözcü, toplam vaka sayısını ise 28 olarak duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul