Vay üçkağıtçı Graham!

Son günlerde popüler olan bir konuya bende inceden dokunmak istedim.

Alexander Graham Bell kimdir?
İskoçya asıllı ABD'li bilim adamı Telefon'un mucidi olarak bilinir. Alexander Graham Bell, 3 mart 1847'de doğdu. 7 mart 1876'da telefonun patentini aldı. İlk telefon şirketi olan Bell telefon şirketini 1877'de kurdu. Bell telefon şirketi bugün ABD'nin en büyük şirketlerinden biridir. Ayrıca kendi geliştirdiği fonograf için bir, hava araçları için beş, hidro uçaklar için dört ve selenyum piller için de iki patenti vardır. 

Gelelim bugüne, yıllar önce telefonu icat eden Graham  aslında bütün insanlığı kandırmış! Telefon aslında Nuh tufanında kullanılmış!

Bir çok kaynakta belirtildiği üzere Hz. Nuh M.Ö 3478 yılında doğmuş 50 yaşında Peygamber olmuş 650 yaşında da tufan olmuştur. Yani M.Ö 4128 yılında tufan olmuştur.

Graham'ın 232 yıl önce icat ettiği telefonu Hz. Nuh M.Ö 4128 yılında zaten kullanıyormuş.

Nasılmı?

Geçen gün TRT1 ekranlarında Pelin Çift'in sunduğu Gündem Ötesi programında Nuh Tufanı işlendi. Program konuklarından İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi'nden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek'in iddiaları ise dikkat çekti.

HZ. NUH, OĞLUNU TELEFONLA ARADI
Dr. Yavuz Örnek, Nuh tufanı esnasında Hz. Nuh’un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü söyledi.

İŞTE O TELEFON

İzleyenler büyük bir şok yaşadı meğerse Alexander Graham Bell tüm insanlığı kandırmış. Vay üçkağıtçı Graham demekten kendimizi alamıyor, iyiki Yavuz Hoca gibi aydınlarımız var da bu üçkağıtçıların ipliği pazara çıkıyor. Bitirmeden aklıma takıldı acaba Hz. Nuh telefonu neden insanlığa bırakmadı da , insanlar yüzyıllarca dumanla güvercinle , ulak la felan haberleşmek zorunda kaldı. Neyse bu konular çok derin hepinize hayırlı haftalar dilerim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman
Süleyman - 10 ay Önce

süper bir ironi tebrikler.

Alhan Öztürk
Alhan Öztürk - 10 ay Önce

bu konu çok ciddi bir konudur!! türk üniversitelerinde böylesine "düşük ve berbat seviyede" akademisyenlerin çalışması ve bunların maaşlarının milletin vergileri ile ödenilmesi hemen mecliste araştırılmalıdır!

banner16

banner1

seo uzmanı