106 YAŞINDAKİ NURİYE NİNE KORONA’YI YENDİ: AŞILAR BENİ KURTARDI

Trabzon’da astım ve kalp hastası ayrıca mide ameliyatı olan 106 yaşındaki Nuriye Özkan, geliniyle birlikte koronavirüse yakalandı. 2 aşısını yaptıran ve koronavirüse yakalandıktan sonra evde tedavi gören Nuriye nine tedavisinin ardından koronavirüsü yendi. Yaptırdığı 2 doz

106 YAŞINDAKİ NURİYE NİNE KORONA’YI YENDİ: AŞILAR BENİ KURTARDI

Trabzon'un Akçaabat ilçesi Derecik Mahallesi'nde yaşayan 8 çocuk, 64 torun sahibi 106 yaşındaki Nuriye Özkan'ın geçtiğimiz ay evde yüksek ateş belirtisiyle oğlu Temel Özkan birlikte hastaneye gitti. Nuriye Özkan'ın ve evde beraber yaşadığı gelini Fatma Özkan'ın da yapılan koronavirüs testi sonucu pozitif çıktı. Evde gelini ile birlikte tedavi gören Nuriye nine 15 günlük tedavi sonrası Koronavirüsü yendi. Covid-19 aşısını ilk çıktığı zamandan itibaren yaptırdığını belirten Nuriye nine; 3.doz aşısını yaptırmak için beklediğini belirtti.

Nuriye nine, "Aklı olan aşılarını yaptırsın. Aşılarını yaptırmayanların aklı yoktur. Benim 2 aşılı olmam koronavirüsü yenmeme sebep olmuştur. Aşı olmayanların durumlarını görüyoruz. 2 aşı olduğum halde virüsün beni ne kadar etkilediğini gördüm ve yaşadım. Aşı beni büyük ölçüde kurtardı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1