13 YAŞINDA 140 SUÇ KAYDI VAR

Konya’da geçtiğimiz hafta 10 farklı hırsızlık suçundan gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle, iki gün önce de otomobilden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınıp ifadesinin ardından serbest bırakılan 13 yaşındaki T.T., hırsızlık suçun

13 YAŞINDA 140 SUÇ KAYDI VAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, geçtiğimiz hafta 1 ay içerisinde 10 farklı iş yerinden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 13 yaşındaki T.T.'yi gözaltı aldı. Adliyeye sevk edilen T.T. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Emniyette 140'a yakın suç kaydı bulunan T.T., iki gün öncede otomobilden hırsızlık ve mala zarar verme olayına karıştığı gerekçesiyle kovalamaca sonucu yakalanarak yeniden gözaltına alındı. T.T. bu seferde Çocuk Şube Müdürlüğündeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

SERBEST KALDI HIRSIZLIKTAN YENİDEN GÖZALTINA ALINDI
Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 1 Mayıs günü merkez Karatay ilçesi Şemsi Tebriz-i Mahallesinde bulunan bir pastaneden salep makinesi, kahve makinesi, fotoğraf makinesi ve lenslerinin çalan şüphelinin de T.T. olduğunu belirledi. T.T. polis tarafından dün yine gözaltına alındı. T.T. hırsızlık olaylarını uyuşturucu madde alabilmek için yaptığını söylediği öğrenildi. T.T. Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

VELAYETİ DEDESİNDE, BABA SUÇ MAKİNESİ
T.T.'nin babası İ.T.'nin de konut dokunulmazlığını ihlal, uyuşturucu madde kullanımı, hırsızlık ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı gibi 19 farklı suç kaydını bulunduğu ve bu nedenle cezaevinde hapis yattığı belirtildi. Yapılan incelemelerde annenin de T.T. ile ilgilenmediği ve bu nedenle T.T.'nin velayetinin dedesinde olduğu öğrenildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1