22’İNCİ ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİNDE EN İYİLER BELİRLENDİ

Türkiye’nin ilk Belgesel Film Festivali olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalinin bu yıl 22.   Si düzenlenirken, derece giren Belgesel filmler açıklandı. Bu yıl çeşitli ülkelerden 800 film yarışmaya katılırken, fotoğraf dalında ile 878 ülkeden 980 fotoğraf kat

22’İNCİ ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİNDE EN İYİLER BELİRLENDİ

Belgesel film Festivali'nin Oscar'ı olarak bilinen Türkiye'nin ilk Belgesel Film Festivali olan Altın Safran Uluslararası Belgesel film festivalinin bu yıl 22. Si düzenlendi.

Ana teması 'Kültürel Miras ve Korumacılık' yan teması 'Ahilik Kültürü' olan Profesyonel Belgesel Film kategorisinde en iyi film ve fotoğrafların ödülleri verildi. Profesyonel dalda yönetmen ve akademisyen Ulaş Tosun'un "Merhaba Canım" En İyi Film Ödülü'nü kazandı.

Profesyonel film kategorisinde "When The Snow Melts Down" belgesel filmiyle Aleksei Golovkov Jüri Özel Ödülü'nü kazandı.

Amatör film kategorisinde "Kanalı Beklerken " belgesel filmiyle Yasin Serindere "En İyi Belgesel Film Ödülü"nü, aynı kategoride "Beautıful Remaıns" belgesel filmiyle Celeste Galliot - Dolle "Suha Arın Özel Ödülü"nü kazandı.

Amatör kategoride "Smirna'nın Çukuru" belgesel filmiyle Begüm Aksoy "Jüri Özel Ödülünü kazanırken,

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1