3 KEZ BÖBREK NAKLİ OLDU

Daha önce 2 kez kadavradan böbrek nakli yapılan Suriyeli Yaser Aljader, iki böbreğin de farklı nedenlerle iflas etmesi üzerine 3. kez böbrek nakli oldu. Daha önce iki kez kendisine nakledilen böbrekler geri alınan Suriyeli Yaser Aljader (43) 20 yaşındaki oğlu Muhammed'den alınan böb

3 KEZ BÖBREK NAKLİ OLDU

Daha önce iki kez kendisine nakledilen böbrekler geri alınan Suriyeli Yaser Aljader (43) 20 yaşındaki oğlu Muhammed'den alınan böbrekle 3. kez umut buldu.

Suriyeli baba ve Gaziantep Karkamışlı bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yaser Aljader 10 yıl önce yaşadığı rahatsızlık üzerine gittiği hastanede böbreklerinin iflas ettiğini öğrendi. Ticarette uğraşan ve savaş öncesinde de sürekli Türkiye'ye gidip gelen 3 çocuk babası Yaser Aljader'e, 2015 yılında tedavi olduğu Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde kadavradan alınan böbrek nakledildi. Aljader nakilden sonra kontrole gittiğinde nakledilen böbrekte taş olduğunu öğrendi. Orada tedaviye devam eden Aljader'e 2018 yılında yine böbrek nakli yapıldı. Onda da iltihap çıktığı için görevini yerine getirmemeye başladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1