4 İLİN ORMANLARI BU KULEDEN DENETLENİYOR

Ankara ile Çankırı sınırında bulunan Kızılcahamam ilçesindeki Işıkdağı Yangın Gözetleme Kulesi'nde, bu iki ilin yanında Kırşehir ve Kırıkkale ormanları da yangınlara karşı denetleniyor. 4 il ve 11 orman işletme müdürlüğünün bağlı olduğu kuleye, saat başı d

4 İLİN ORMANLARI BU KULEDEN DENETLENİYOR

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Çankırı sınırında 1960 yılında yapılan Işıkdağı Yangın Gözetleme Kulesi'nde 2 orman işçisi 1'er hafta vardiya usulü görev yapıyor. 2020 rakımlı Işıkdağı mevkisindeki kuleden Ankara ve Çankırı ormanlarının yanında Kırşehir ve Kırıkkale ormanları da takip ediliyor.

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı kuledeki görevli, yangın riskine karşı dürbünle Ankara ve Çankırı ormanlarını sürekli izliyor. Kuleden yaklaşık 40 bin hektarlık alan dürbünle taranabiliyor. Tespit edilen olumsuz durumlar hemen ekiplere bildirilerek müdahale edilmesi sağlanıyor. Ayrıca Ankara ve Çankırı'nın yanında Kırşehir ve Kırıkkale ormanlarındaki diğer 11 kuleden yapılan denetimlere ilişkin bilgiler de bu kuleye bildiriliyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1