ADALAR BELEDİYESİ MESCİT YAPIMINI ENGELLEDİ

Büyükada’da yıkılıp yeniden yapılacak olan Nizam Camisinin işlemleri sürerken cami yapılana kadar geçici prefabrike mescit yapılma teklifi, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik engeline takıldı. Büyükada'da yıkılıp yeniden yapılacak olan Nizam Camisinin işlemleri

ADALAR BELEDİYESİ MESCİT YAPIMINI ENGELLEDİ

Büyükada'da yıkılıp yeniden yapılacak olan Nizam Camisinin işlemleri sürerken cami yapılana kadar geçici prefabrik mescit yapılma teklifi, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik engeline takıldı.


Büyükada Nizam Mahallesi'ndeki Nizam Cami'nin yıkılıp yeniden yapılmasına karar verildi. Cami'ndeki işlemler sürerken Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik'e, yıkılıp yeniden inşa edilecek olan Nizam Camii'nde dini vecibelerini yerine getiren vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Nizam Camisine yürüyerek üç dakika mesafede bulunan ve Milli Emlak'a ait olan yerin geçici olarak prefabrik bir mescit yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmasını önerdi.

Ancak teklif Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik tarafından reddedildi. Bununla yetinmeyen Çelik kaymakamlık tarafından önerilen boş alanı güvenlik şeridiyle kapattırdı. Ayrıca girilmez tabelası konularak mescit yapılmasını engellendi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1