'ALLAH'A 'ŞİFA VER, BENİ BU HASTALIKTAN ÖLDÜRME' SANARAK YALVARIYORDUM'

Tekirdağ'da dünkü kimse koronavirüsü yenen 72 yaşındaki önsezi ve potansiyel farkı hastası, müşterek gözünde rüyet kaybı bulunan Emine Siri, otama sürecinde yaşadıklarını anlattı.

'ALLAH'A 'ŞİFA VER, BENİ BU HASTALIKTAN ÖLDÜRME' SANARAK YALVARIYORDUM'
Tekirdağ


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgilendiren aradığınız topu topu cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke diyar koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Çorlu ilçesinde oğlu, gelini ve dü torunuyla canlı 10 bebek anası Siri, koronavirüs salgını sürecinde daim evde kalmış olarak kendini korumaya çalıştı.

Evde kalmış olduğu mahsus ortak süreyi de peçe takarak nâkil ve ilaç düzlük Siri, elan sonraları öksürme şikayeti hakkında ilçedeki hususi hastaneye gitti.

Yaptırdığı imtihan kararı Kovid-19'a yakalandığını öğrenen Siri, hastanede otama görüp karantina dönemini de evde geçirerek rahatsızlığı yendi.

Kalp ve tevettür hastası Siri, yaşına karşın verdiği mücadeleyle ölçüm topladı.

Emine Siri, AA muhabirine, hastalıkla ilgilendiren önceki belirtisinin öksürük bulunduğunu söyledi.

Önce "Bir obje olmaz." niteleyerek ortak müddet evde kaldığını özetleyen Siri, "Oğlum 'Kalp ve tevettür hastasısın, gel seni hususi hastaneye götüreyim.' dedi." halinde konuştu.

Bunun hakkında tün hastaneye gittiklerini tamlayan Siri, şu şekilde bitmeme etti:

"Çektikleri filmimizde ortak obje çıktı. Ne bulunduğunu sorduğumda hekim hariç çıkarılmamı söyledi. Sonra ağzımdan ve burnumdan kip alarak imtihan yaptılar ve marazlı olduğumu söylediler. Oğlum daim bana iane ediyordu. Eve geldik ancak oğlum sabahleyin işe gidemeyecek haldeydi. 'Halim yok.' niteleyerek çalışmış olduğu noktayı arayıp işe gidemeyeceğini söyledi. Ağabeyi geldi, doktora götürdü. Onun da ayrımsız hastalığa yakalandığını öğrendik. İkimiz de ayrımsız evde ayrımlı odalarda yatıyorduk."

Evde ortak müddet sonraları şikayetlerinin arttığını dile getiren Siri, sav verilmesiyle esasen hastaneye yatırıldığını söyledi.

Siri, 6 çağ hastanede otama gördüğünü belirterek, "Sonra güzel olduğumu söyleyip eve gönderdiler. Taburcu edildikten sonraları kalbim, başım ve rastgele tarafım ağrımaya, başım dönmeye başladı. Durumumu oğluma söyledim, o da ekipleri aradı ve beni esasen götürdüler. İki çağ elan hastanede yattım. 7 kez beni götürüp getirdiler." ifadelerini kullandı.

"Vatandaşlar kendilerine özen etsin"

Evde tedarik almasına karşın hastalığa nite yakalandığını anlamadığını vurgulayan Siri, şunları kaydetti:

"Hastalık sürecinde Allah'a 'Sen bana felah ver, beni bu hastalıktan öldürme.' niteleyerek yalvarıyordum. Bu hastalıktan insanoğlu ölüyor, kimesne yaklaşmıyor, çocukları yaklaşamıyordu. Vatandaşlardan ricam, kendilerine özen etmeleri ve işleri olmadıkça hariç çıkmamaları. Evde tahminî ortak ay daim peçe taktım. Nasıl bulunduğunu bilmiyorum. Bir yere gitmedim, hariç çıkmadım ve hastalığa yakalandım."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1