ALZHEİMER HASTASI 81 YAŞINDAKİ MEHMET AMCADAN 23 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Adana'nın Seyhan ilçesinde çocuklarıyla birlikte yaşayan 81 yaşındaki alzheimer hastası Mehmet Ali Yıldız'dan 23 gündür haber alınamıyor. Ailesi Mehmet dedeyi her yerde arıyor ve bulunması için yardım bekliyor.

ALZHEİMER HASTASI 81 YAŞINDAKİ MEHMET AMCADAN 23 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Adana Merkez Seyhan ilçesine bağlı Ova Mahallesinde çocuklarıyla birlikte oturan 81 yaşındaki alzaymır hastası Mehmet Ali Yıldız, 19 Kasım Cuma günü saat 16.00 sıralarında camiye gitmek için evden çıktı. Saatler geçmesine rağmen eve dönmeyen Yıldız'dan bir daha haber alınamadı. Polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulunan Yıldız ailesi, sosyal medya üzerinden ve bastırdığı afişlerle babalarını aramaya başladı. Kentte 23 gündür gitmedikleri yerin kalmadığını belirten aile, babalarının bulunması için yardım bekliyor.

66 yaşında üniversite okuyor: Gören onu akademisyen sanıyor66 yaşında üniversite okuyor: Gören onu akademisyen sanıyor


HİÇBİR DELİL, İPUCU YOK

Babası için bütün umutlarının tükendiğini belirten Ercan Yıldız, “23 gündür arıyoruz. Bir tek bugün evde kaldım. Her gün arabayla gidip arıyoruz. Adana’yı didik didik aradık ama bulamadık. Herkes bizimle seferber oldu ama hiçbir delil, ipucu yok. Allah rızası için gören, duyan olursa biz gideriz” diye konuştu. 
 
UMUTLAR TÜKENDİ 

Mehmet Ali Yıldız'ın gelini Sevgi Yıldız ise günlerdir uyuyamadıklarını söyledi. Kayınbabası için endişelendiğini dile getiren Yıldız, “23 gündür haber yok. Aç mı, susuz mu bilmiyoruz. En son Gülbahçesi Mahallesinde sulama kanalının orada görülmüş. Oradan sonra hiçbir iz yok. Sanki yer yarıldı, yerin içine girdi. Artık umutlar tükendi. Gece yatamıyoruz. Bir de kendisini ifade edemiyordu. Türkçe bilmiyordu, sağır da olduğu için kulağına bağırılması lazım. Hiç haber alamadık. Arıyorlar, gidip bakıyoruz ama o değil. Resimdeki haliyle şimdiki hali zaten aynı değildir. Bir gören olursa bizi arasın, gideriz. Ölüyse bile mezarı nerede bilelim, içimiz rahat etsin” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : İHA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1