ARAÇ VİZE SORGULAMA VE RANDEVU İŞLEMLERİ 2020: ARAÇ VİZE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Trafikte bulunan her aracın yasal muayene işlemi yapması zorunludur. Her aracın yasal süresi geçmeden muayene yapması gerekmektedir. Araç muayenesi yapılabilmesi için araç vize randevusu alınması gereklidir. İşte Araç vize sorgulama ve randevu işlemleri 2020: Araç vize sorgulama na

ARAÇ VİZE SORGULAMA VE RANDEVU İŞLEMLERİ 2020: ARAÇ VİZE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Trafikte seyreden tüm araçların zorunlu olarak muayene işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Araç vize sorgulama ve randevu işlemleri internetin günümüzde yaygınlaşmasıyla kolay bir şekilde alınmaktadır. Trafiğin güvenliğini sağlamak ve araç akışını kurallara uygun güvenli bir şekilde sağlayabilmek için araçların kendi kontrollerini sağlaması gerekmektedir. İşte Araç vize sorgulama ve randevu işlemleri 2020: Araç vize sorgulama nasıl yapılır? Sorularının cevabı ve daha fazlası haberimizin detayında sizlerle…

Araç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Trafikte güvenli sürüşün sağlanması için araçların belli bir süre içerisinde yasal olarak muayene işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Aracın muayeneden onaylı geçmesi trafiğe çıkabilmesi açısından önemlidir. Muayeneden onay alan araç trafiğe çıkabilmektedir. Muayenesiz araç trafiğe çıkarsa belli bir cezası vardır ve bu kurallara aykırıdır.

Araç vize işlemleri için iki farklı şekilde randevu alınabilmektedir. Online olarak ya da telefonla araç vize randevusu alabilirsiniz.

TÜVTÜRK çağrı merkezinin 0850 222 88 88 numarasını arayarak araç vize randevusu alabilirsiniz. Ya da TÜVTÜRK internet sitesine girerek araç muayene randevusu alınabilmektedir. TÜVTÜRK internet sitesine girdiğinizde muayeneden önce yapılması gerekenler adım adım karşınıza çıkacaktır. Randevu almadan önce muhakkak burada yazılanları okumalı ve aracınızı adım adım araç muayenesine hazırlamalısınız.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1