ARCTİC MONKEYS TÜRKİYE KONSERİ BİLET FİYATLARI NE KADAR? BİLETLER...

Arctic Monkeys, Türkiye’ye geliyor. İngiliz Indie Rock müzik grubunun 2022 turne takviminde Türkiye’nin de yer aldığı haberinin duyulmasının ardından pek çok müzik sever ‘Arctic Monkeys Türkiye konseri bilet fiyatları ne kadar?’ ‘Biletler ne zaman satışa çıkacak?’ araş

ARCTİC MONKEYS TÜRKİYE KONSERİ BİLET FİYATLARI NE KADAR? BİLETLER...

Arctic Monkeys grubu 2019 yılından sonraki ilk canlı konser turunu 2022’de yapacak. Grubun konser vereceği ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Haberin ardından büyük heyecan yaşayan müzik severler Arctic Monkeys konseri biletlerini yoğun şekilde araştırıyor.

ARCTİC MONKEYS KONSER BİLETLERİ NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) resmi Twitter sayfasından yapılan açıklamada, Arctic Monkeys Türkiye konseri biletlerinin 24 Kasım 2021 tarihinde passo.com.tr adresinden satışa çıkacağı duyuruldu.

ARCTİC MONKEYS TÜRKİYE KONSERİ BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Passolig üzerinden satışa çıkacak Arctic Monkeys konser bileti fiyatları henüz açıklanmadı. Biletlerinin açıklanmasının ardından haberimizde bulabilirsiniz.

ARCTİC MONKEYS TÜRKİYE KONSERİ NE ZAMAN?

PSM tarafondan yapılan açıklamaya göre, Arctic Monkeys, PSM Loves Summer kapsamında 9-10 Ağustos 2022 saat 21.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarının karşısına çıkacak.

ARCTIC MONKEYS KİMDİR?

Mercury Ödülü sahibi İngiliz indie rock müzik grubu Arctic Monkeys, müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop ve glam rock ile caz içeren zengin bir sound’u hayranlarına sunuyor.

2006 yılında Whatever People Say I Am, That's What I'm Not, ile büyük çıkış yapan grup, ABD’de 300 bin kopya sattı ve o albümle dünya çapında geniş bir hayran kitlesi elde etti. Whatever People Say I Am, That's What I'm Not’I 2007 yılında Favourite Worst Nightmare takip etti. 2009 yılına geldiğimizde ise grup, platin plak kazanacağı Humbug albümünü kaydetti.

Humbug albümü sonrası 2009 yılının tamamını dünyaca ünlü dev festivallerde ve dünya turnesinde geçiren grup, kısa bir mola vererek kendilerini yeni albüm için hazırlamaya başladı. 2011'de Suck It and See, ve nihayet 2013'te kendilerini bambaşka bir seviyeye çıkaracak AM albümü geldi.

‘Do I Wanna Know?’, “R U Mine?”, “No. 1 Party Anthem”, “Why’d You Only Call Me When You’re High” ve ‘Arabelle’ gibi her biri şimdiden kült haline gelmiş şarkıları barındıran AM albümü ile Arctic Monkeys, hem kritik hem de ticari bir başarı elde etti. İngiliz listelerinde zirveye yerleşti ve Billboard 200'de altı numaraya ulaştı. Ayrıca gruba Mercury Ödülü'ne aday gösterildi ve BRIT Ödülleri'nde Yılın İngiliz Albümü ödülünü kazandı.

2018’de Tranquility Base Hotel & Casino adlı her biri dijital platformlarda milyonlarca kez şarkılardan oluşan albümlerini hazırlayan Arctic Monkeys, albümün turnes, sırasında kaydedilen Live at the Royal Albert Hall adlı bir konser albümünü Kasım 2020'de yayınladı.

Grammy Ödülleri, Brit Ödülleri, Mercury Ödülleri ve GAFFA Ödülleri gibi pekçok prestijli müzik ödüllerine 104 kez aday gösterilen Arctic Monkeys’in 7 Brit, 1 Mercury olmak üzere 42 ödülü bulunuyor.

ARCTIC MONKEYS ÜYELERİ KİMLER?

Alex Turner Jamie Cook Matt Helders Nick O'Malley

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1