BAĞCILARLI ENGELLİLER POLONYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm sporcuları, 30 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek olan Paralimpik Avrupa Şampiyonası’na katılıyor. Türkiye’yi temsil etmenin kendileri için gurur verdiğini kaydeden sporcular, müsabakalardan Avrupa Şampiyon

BAĞCILARLI ENGELLİLER POLONYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Polonya, 30 Mayıs – 6 Haziran 2021 tarihleri arasında Paralimpik Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından sporcuların katılacağı turnuvada milli takım kadrosunda Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler takımından 4 sporcu da yer alıyor. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından kafileye dahil edilen sporculardan Hamide Doğangün, Zübeyde Süpürgeci ve Zeynep Acet, tekerlekli sandalye atletizm branşında; Hamza Doğan ise gülle atmada yarışacak.

ELLERİ BOŞ DÖNMEYECEK

Şampiyona için bütün hazırlıklarını tamamlayan sporcular, bu akşam İstanbul'dan uçakla Polonya'ya hareket ediyor. Milli sporculara başarılar dileyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Bugüne kadar engelli sporcularımız gittikleri turnuvaların hiçbirinden eli boş dönmedi. İnanıyorum ki Polonya'dan da güzel haberlerle dönecekler" dedi.

Antrenör Ömer Cantay'ın eşliğindeki kafile, müsabakalarda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1