BEYKOZ MİLLET BAHÇESİ MECLİSTEN GEÇTİ

İBB Meclisi, Eylül ayında kabul edildikten sonra Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edilen Beykoz Millet Bahçesine ilişkin imar planı tadilatlarını ''ısrar kararı'' olarak yeniden kabul etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, Ekim ayı 3'üncü oturu

BEYKOZ MİLLET BAHÇESİ MECLİSTEN GEÇTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, Ekim ayı 3'üncü oturumu DR. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde, 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında toplandı.

Mecliste Eylül ayı meclis oturumunda kabul edildikten sonra İBB Başkanı İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclise iade ettiği, Beykoz'da kurulacak Millet Bahçesine ilişkin imar planı değişiklikleriyle ilgili kararlar ele alındı. Beykoz Millet Bahçesi projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yaptıkları işlemin Beykoz Çayırı'nın alanını genişletmek olduğunu belirtti.


Proje ile Beykoz Çayırı'na zarar verilmeyeceğini belirten Başkan Aydın, "Beykoz Çayırı 38 bin metrekare. Proje alanı 116 bin metrekare. Yeni çayır ise 55 bin metrekare büyüyerek 93 bin metrekare olacak. Yapılaşma deniliyor, kesinlikle böyle bir şey yok. Çayıra zaten dokunulmayacak, olumsuz bir yeri varsa orası düzeltilecek. Yeşil alanları artıracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1