“BİR KİTAP BİR UMUT” PROJESİNİ ABDULHAMİT GÜL BAŞLATTI! BAKAN GÜL, STARTI ANKARA ADLİYESİ’NDE VERDİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 81 ilde gerçekleştirilmek üzere düzenlenen ‘Bir Kitap Bir Umut’ kampanyası kapsamındaki ilk kitap bağışını Ankara Adliyesinde yaptı. Gül’ün bağışıyla birlikte Ceza ve İnfaz Kurumu kütüphaneleri için düzenlenen kitap bağışı projesi ba

“BİR KİTAP BİR UMUT” PROJESİNİ ABDULHAMİT GÜL BAŞLATTI! BAKAN GÜL, STARTI ANKARA ADLİYESİ’NDE VERDİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 81 ilde gerçekleştirilmek üzere düzenlenen 'Bir Kitap Bir Umut' kampanyası kapsamındaki ilk kitap bağışını Ankara Adliyesinde yaptı. Gül'ün bağışıyla birlikte Ceza ve İnfaz Kurumu kütüphaneleri için düzenlenen kitap bağışı projesi başlamış oldu.

Tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak başlatılan kampanyada, Ceza ve İnfaz Kurumu kütüphaneleri için düzenlenen kitap bağışı, Ankara Adliyesi önünde Bakan Gül tarafından başlatıldı. Adalet Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaklaşa başlattığı kampanyada, hükümlü ve tutukluların cezaevi kampüs yerleşkesinde kitaba erişim noktasında her hangi bir sıkıntı yaşamaması için müstakil kütüphanelerin kurulması planlandı. 24 Ekim 2019 tarihinde imzalanan protokolden bugüne kadar halk kütüphanelerinden toplamda 286 bin adet kitap ödünç alınmıştı. Başlatılan bu kampanya kapsamında bağışlanan kitaplar ceza ve infaz kurumlarına gönderilerek, kurulacak kütüphanelerle birlikte hükümlülerin ve görevli personellerin faydalanması sağlanacak.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1