BORİS JOHNSON KARA HABERİ DUYURDU: ÇOK ZOR DURUMDAYIZ

İngiltere'de mutasyona uğramış koronavirüsten sonra sağlık sistemi alarm verdi. Son dakika bilgisine göre Başbakan Boris Johnson, sağlık sisteminin çok zor durumda olduğunu belirterek, yoğun bakım ünitelerinin büyük risk altında olduğunu söyledi. Kovid-19 nedeniyle son 24 s

BORİS JOHNSON KARA HABERİ DUYURDU: ÇOK ZOR DURUMDAYIZ

Johnson, parlamento komitesinde yaptığı açıklamada, Ulusal Sağlık Hizmetlerinin (NHS) "çok zor durumda" olduğunu ifade etti.Personelin üzerlerinde "muazzam" bir baskı hissettiğini vurgulayan Johnson, "Yoğun bakım ünitelerinin kapasitesinin ne zaman aşılacağını sorarsanız, bu konuda bir öngörüde bulunamam ama şunu söyleyebilirim; yoğun bakım üniteleri çok büyük risk altında ve NHS üzerindeki baskıyı azaltmamız gerekiyor. Bunu yapmanın tek yolu da mevcut karantinaya devam etmek." dedi.

REKOR CAN KAYBI

İngiltere'de Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı.

Bunun üzerine ülke, 5 Ocak'tan itibaren yeniden karantinaya girmiş, Başbakan Johnson halktan "sokağa çıkmamalarını" istemişti.

Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1564 kişinin hayatını kaybetmesiyle "ülkede bugüne kadar günlük en yüksek can kaybı" sayısı kaydedildi.
İngiltere, 84 bin 767 can kaybıyla "Avrupa'da en çok ölümün görüldüğü ülke" konumunda bulunuyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1