BUN NASIL ANNE? TUVALETTE DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ...

İstanbul Şişli’de 20 yaşındaki üniversite öğrencisi karın ağrısı şikâyeti ile gittiği hastanenin tuvaletinde doğum yaptı. Bebeğini çantasına koyarak öldürmeye çalışan genç kadın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme teşebbüs aşaması

BUN NASIL ANNE? TUVALETTE DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ...

İstanbul Şişli'de bir hastanenin ihbarı üzerine 20 yaşındaki Bensu K.'ye öz çocuğunu öldürmeye teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. İddiaya göre Burak H. ile sevgili olan Bensu K. hamile kaldı. Genç kadın 2018 yılı Nisan ayında karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye gitti. Genç kadın tahliller için beklerken karın ağrısından dolayı hastanenin tuvaletine gitti. Burada doğum yapan Bensu K., çocuğun kordonunu kesip doğurduğu bebeği çantasına koydu. Ardından makyaj malzemelerini bebeğin üzerini kapatacak şekilde doldurdu.

DOĞURDUĞU BEBEĞİ ÇANTASINDA SAKLADI

Bu sırada temizlik görevlisi hemşire Ayşegül Ö.'ye tuvaletten bir kadının uzunca bir süre çıkmadığını ve bebek sesi duyduğunu söyledi. Lavaboda Bensu K. ile karşılaşan hemşire, genç kadının üzerinde kan gördü ve hamile olup olmadığını sordu. Bensu K.'da hamile olmadığını söyledi. Bu sırada çantadaki bebeğin üzeri kapalıydı. Bensu K. kanamalı hasta olduğu için Kadın Doğum Acil Servisi'ne nakledildi. Muayene edilen genç kadın doktora yine hamile olmadığını söyledi. Ancak yanındaki çanta, kadın doğum servisinde kalmıştı. Bebeğin ağlaması üzerine çantada bebek olduğu ortaya çıktı. Yapılan kontrolde kordonu boğazına dolandığı anlaşılan bebeğe canlandırma işlemi uygulandı. Bensu K. öz bebeğini öldürme teşebbüsü suçundan tutuklandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1