ÇANAKKALE MUHAREBELERİ SIHHİYE MÜZESİ AÇILDI

Anafartalar Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Anafartalar Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü etkinl

ÇANAKKALE MUHAREBELERİ SIHHİYE MÜZESİ AÇILDI

Anafartalar Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale'ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi'nin açılışı töreninde konuşan Bakan Ersoy, "Temennimiz odur ki ziyaretçilerimiz 1915'i ve Çanakkale ruhunu anlayarak, hissederek, yaşanan mücadeleye ve acıya ortak olarak buradan ayrılsınlar." dedi.

Gelibolu ilçesinde, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı kontrolünde Konya Selçuklu Belediyesinin destekleri ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinin katkılarıyla hazırlanan Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi'nin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri yetkililer katıldı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1