ÇELİK KANATLAR TEKNOFEST'TE

TEKNOFEST'e gelen misafirlere unutulmaz anlar yaşatan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı 'Çelik Kanatlar' ekibi SABAH'a konuştu. TEKNOFEST'e gelen misafirlere heyecanlı anlar yaşattıklarını ve helikopterle yapılması çok zor olan hareketler yaptıklarını belirten pilotlar, ö

ÇELİK KANATLAR TEKNOFEST'TE

TEKNOFEST'e gelen misafirlere heyecanlı anlar yaşattıklarını ve helikopterle yapılması çok zor olan hareketler yaptıklarını belirten pilotlar, özellikle gençlerimizin mutlaka TEKNOFEST'e gelip bu gösterileri izlemesi gerektiğini söyledi. Türkiye'nin ilk ve tek helikopter akrobasi takımı olan Çelik Kanatlar, TEKNOFEST'te izleyicilerini bekliyor.

HELİKOPTERLE SINIRLARI ZORLUYORLAR
İç güvenlik operasyonları, çeşitli bölgelerde yürütülen terörle mücadele harekatları ve arama-kurtarma faaliyetlerinde önemli bir rol üstlenen jandarma havacılar, helikopter kullanmadaki tecrübe ve yeteneklerini Çelik Kanatlar gösteri ekibi olarak sergiliyor. Ankara Güvercinlik Hava Meydanı'nda gerçekleştirdikleri ilk resmi gösteri de bir adet Skorsky S-70 Black Hawk helikopteri kullanan Çelik Kanatlar, TEKNOFEST'te iki helikopterle gösterilerine devam ediyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1