ÇOCUK EVLERİNDE KALAN MİNİKLERE MÜTHİŞ PROJE

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı çocuk evlerinde kalan 5 yaş grubundaki çocuklar Bilim Çocuk Evi'nde projesiyle bilimi, sanatı ve fen bilimlerini eğlenerek öğrendi. TÜBİTAK tarafından desteklenen projede çocuklar yiyeceklerin insan vücudundaki serüveni, uzay sistemi,

ÇOCUK EVLERİNDE KALAN MİNİKLERE MÜTHİŞ PROJE

Proje sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Sapsağlam, "İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evlerinde kalan 5 yaş grubundaki çocukların bilim öğrenmeye karşı motivasyonlarını artırmayı amaçlıyoruz.

Ayrıca çocuklara herhangi bir şeyi doğrudan öğretmektense onların ayağına kadar gidip sosyal-duygusal gelişimlerini ve olumlu benlik algılarını destekleyerek oyunlarla eğlenerek öğretmeyi hedefliyoruz. Çocukların sosyal ve duygusal anlamda daha pozitif olduklarını ve süreç içerisinde özgüvenlerinin arttığını gözlemledik. Ayrıca Bilim Çocuk Evinde projesi tüm çocuk evlerinde uygulanabilir özellikte ve projenin devamını yapmak istiyoruz. Örnek bir proje ve bir model ortaya koyduğumuzu ve bunun daha çok insana ulaşması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1