DERSLİĞE ÇEVİRİLMİŞ OLDUĞU EVİNDEN İCRA ETTİĞİ YAYINLARLA ÖĞRENCİLERE YABANCI DİLİ SEVDİRİYOR

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde İngilizce öğretmenliği eden Muhterem Sidan, dersliğe çevirilmiş olduğu evinden icra ettiği aktif videoteyp dersleriyle öğrencilerinin derslerinden kopmayarak yabancı dili sevmelerini sağlıyor.

DERSLİĞE ÇEVİRİLMİŞ OLDUĞU EVİNDEN İCRA ETTİĞİ YAYINLARLA ÖĞRENCİLERE YABANCI DİLİ SEVDİRİYOR
Kahramanmaraş

Sosyal medyada açmış olduğu biçim üstünden öğrencilerine derslerini özetleyen Sidan, kimisi devir cadı kılığına giriyor kimisi devir ise kuklalarla mevzuları anlatıyor.

Yunus Emre Ortaokulunda fariza önleyen Sidan, çalışkan derslerin yanı sıra öğrencilerine elan hayır olabilmek ve mihman içerikler çıkmak neredeyse namına içtimai iletişim araçları üstünden biçim açtı.

Öğrencilerine derslerimizi elan dobra anlatabilmek hesabına oluşturduğu köşelere "Story Time, Game Time" kabilinden adlar verici Sidan, derslerimizi matrak bir vaziyete getirmeyi ve bilgilerin akılda mihman olmasını sağlıyor.

"Mutiş Teacher" adını verdiği kanalında evvel ilkin elden zat öğrencilerine ulaşmayı amaçlayan Sidan, Türkiye genelinde nice öğrencinin kendisini strateji etmesi ve teşekkürname mesajları göndermesiyle iri ortak kesime ulaştı.

"Dersleri matrak bir vaziyete gelmek istedim"

Mesleğinde 13'üncü yılına giren Sidan, AA muhabirine, yabancı dilin az buçuk dilek ve muhabbet gerektirdiğini, öğrencilerinin dikkatini çekmek, derslerimizi de matrak bir vaziyete gelmek düşüncesince hakeza ortak formül uyguladığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün programları çerçevesinde meydana getirdiği çalışkan derslerin yanı sıra ek şekilde eksiksiz mevzuları kurduğu kanalında üniteler şeklinde anlattığını aktaran Sidan, şunları kaydetti:

"Öğrencilere hayır olmak, bu dersi sevdirebilmek düşüncesince neler yapabilirim diyerek düşündüm. Odaya ortak 'Story Time' köşesi oluşturdum. O köşede cadı kılığına girerek, masalcı cadı karakterini oluşturdum. İngilizce masallar söylemeye başladım. Beraberinde ortak de hile köşesi oluşturalım dedik ve 'Game Time' köşemizi de kurduk. Orada ise habbe süresince İngilizce kelimeleri öğrenebilmeleri ve eğlenebilmeleri düşüncesince kimi oyunlar tasarladım. Bu süreçte kimi öğretmen arkadaşlarımdan da dayanak aldım."

"Birçok ilden öğrencilerim var"

Sidan, müstevli sürecinde ne derece baş döndürücü çocuğa ulaşırsa mutluluğunun da o derece arttığını vurguladı.

Mesleğini ve evlatları baş döndürücü sevdiğini özetleyen Sidan, "Böyle ortak sürede öğrencilerinize hayır kazanmak istiyorsanız fedakarlık yapmanız gerekiyor. Benim sabaha dirlik yattığım baş döndürücü ortak tomar oluyor. Çünkü gece olduğunda geç saatlere derece sunumlar hazırlıyorum ve rastgele şeyin en dobra biçimde olmasını istiyorum." diyerek konuştu.

Yaptığı faaliyetleri içtimai iletişim araçları üstünden öğretmenler ile de paylaştığını anlatım fail Sidan, zat çocuğuna da devir açmak düşüncesince sunumları ve çalışmalarını akşam yaptığını aktardı.

Sidan, derslerimizi genel anlamda çocuğun hab saatinde veya sabahleyin er saatlerde hazırladığını belirterek, "Öğretmenlik fedakarlık işidir. Bizim bu süreçte öğrencilerimize hayır olmamız ve onları hastalıkla korkutmamamız gerekiyor. Meslektaşlarıma tavsiyem öğretmenlerin rastgele halde öğrencilerinin hayatlarını ve düşlerini güçlü tutması gerekir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1