DİĞER ADI DALGIÇ OLAN MESLEK NEDİR?

Beyin sağlığı açısından faydaları saymakla bitmeyen bulmacalar, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmektedir. Bir kısmı kelimeler bir kısmı da rakamlar üzerine kurulan bu bulmacalarla ilgili; “diğer adı dalgıç olan meslek nedir?” sorusu dikkat çekiyor. İşte diğer adı dal

DİĞER ADI DALGIÇ OLAN MESLEK NEDİR?

Bulmacalar pek çok kişinin hobileri arasında yer alır. Klasik türlerinin yanında son yıllarda dijital bulmaca seçenekleri de tercih edilmektedir. Ancak bazı bulmacalarda cevabı bulunamayan ve merak edilen sorular bulmaca severleri zora sokar. Bu karşılığı bulunamayan sorular arasında "diğer adı dalgıç olan meslek nedir?" bilinmezi de yer alıyor. İşte diğer adı dalgıç olan meslek!

Dalgıç Kelimesinin Anlamı Nedir?

Dalgıç kelimesi günlük hayatımızda duyduğumuz kelimelerden birisidir. Dalgıçlık bir meslektir. Bu meslek su altında gerçekleşmektedir. Dalgıç kelimesinin sözlükteki anlamı şu şekildedir: Özel bir donanım ile su altıda çalışan/ su altında çalışmayı meslek olarak yapan kimse. Bu kelimenin bir de argo olarak anlamı bulunmaktadır, o anlam da şu şekildedir: Birinden habersiz olarak bir şeyler almayı huy edinen kimse.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1