DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ: VEFA, İMANLA VE GÜZEL AHLAKLA BÜTÜNLEŞEN BİR HASLETTİR

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu sene Mevlid-i Nebi Haftası'nın konusunun 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu' olacağını belirterek, 'Yaşadığımız çağda unutulmaya yüz tutan vefa konusunu, Peygamber Efendimizin örnekliğinde yeniden insanlığın gündemine taşıyacağız.' de

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ: VEFA, İMANLA VE GÜZEL AHLAKLA BÜTÜNLEŞEN BİR HASLETTİR

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası tanıtım toplantısının açılışında Kur'an-ı Kerim okundu, "Peygamberimiz ve Vefa Toplumu" konulu sinevizyon gösterimi yapıldı.

Toplantıda konuşan Ali Erbaş, milletin yüreğinde var olan peygamber sevgisini daha da pekiştirmek, o sevgiyle birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını canlı tutmak istediklerini söyledi.

Mevlid-i Nebi'nin Müslümanların zihin ve gönül dünyasında çok müstesna bir yere sahip olduğunu vurgulayan Erbaş, şöyle devam etti:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız da her sene Mevlid-i Nebi Haftası'nda pek çok etkinlik yapmakta, toplumumuz ve insanlık için önem arz eden bir konuyu etraflıca ele almaktadır. Bu sene Mevlid-i Nebi Haftamızın konusu 'Peygamberimiz ve Vefa Toplumu' olacaktır. Yaşadığımız çağda unutulmaya yüz tutan vefa konusunu, Peygamber Efendimizin örnekliğinde yeniden insanlığın gündemine taşıyacağız."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1