DOĞU KARADENİZ’DE MANTAR ZEHİRLENMESİNDE ARTIŞ YAŞANIYOR

Doğu Karadeniz bölgesinde son zamanlarda yaylalarda toplanıp,tüketilen mantarlaar zehir saçıyor. Mantardan zehirlenenler  getirildikleri hastanelerde tedavi altına alınıyor. Trabzon’un yüksek kesimlerdeki yaylalarında topladıkları mantarları akşam yemeğinde tüketen 3 kişilik Bak

DOĞU KARADENİZ’DE MANTAR ZEHİRLENMESİNDE ARTIŞ YAŞANIYOR

Ailesiyle birlikte yaylada topladıkları mantarları yedikten sonra zehirlenen ve K.T.Ü Farabi hastanesinde tedavi altına alınan Bakırtaş ailesinden 57 yaşındaki Tahsin Bakırtaş "önce eşim,sonra oğlum ve ardından bende rahatsızlandım. Ambulansla Araklı Bayram Halil Hastanesi'ne kaldırıldık. Orada yapılan ilk müdahalenin ardından durumumuzun ciddiyeti üzerine KTÜ Farabi Hastanesi Toksikoloji Bölümü'ne sevk edildik.

Hastanede halüsinasyonlar gördüğümü hatırlıyorum ve sonrasında kendimi kaybetmişim. Gözlerimi açtığımda etrafımdaki sağlık çalışanlarının hummalı çalışmasından ne kadar ciddi bir süreç atlattığımı fark ettim" dedi. Bakırtaş, bilemeden toplanılan mantarların tüketilmemesini vurgulayarak tedavisini gerçekleştiren KTÜ Farabi Hastanesi doktorlarına, hemşirelerine ve çalışanlarına minnettar olduğunu belirterek vurguladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 00:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1