DOLANDIRICILAR 3 HAMLE YAPTI, HEPSİ BOŞA ÇIKTI

İstanbul’da kendilerini ‘savcı’ olarak tanıtan bir suç şebekesi tarafından dolandırılmaya çalışılan adam iki kez yüklü miktarda para göndermek isterken bankacı ve banka tarafından engellendi. Mağdur adama her defasında şans gülerken dolandırıcılar üçüncü hamlede de

DOLANDIRICILAR 3 HAMLE YAPTI, HEPSİ BOŞA ÇIKTI

İstanbul'da telefonu çalan 61 yaşındaki bir adam dolandırıcıların ağına düşürüldü. Kendisini 'savcı' olarak tanıtan bir suç şebekesi üyesi, mağdur adama 'FETÖ ile ilgili yurtdışına para transferi' yaptığını söyleyerek dolandırmaya çalıştı.

Dolandırıcıları dinleyen adam para göndermek için bankaya gitti ancak bankacı şüpheli işlem olduğu için transfer yapmadı. Bu kez dolandırıcılar ikinci planı devreye sokarak mobil bankacılıktan para göndertmeye çalıştı.

Adamın işlemi bu kez de 'şüpheli' olduğu gerekçesiyle banka tarafından iptal edildi. Şanslı adam dolandırılmaktan kurtulurken oğlunun durumu anlaması üzerine savcılığa başvurdu. Suç şebekesi hakkında iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, müşteki Yusuf T.'nin GSM hattının bir numara tarafından arandığı, kendisini 'Savcı' olarak tanıtan kişinin Yusuf T.'nin FETÖ ile ilgili yurtdışına para transferi olduğunu söylediği kaydedildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul