DÜNYA MERHAMET ÖDÜLÜ, KAYSERİLİ AFGAN DOKTOR ZAKİRE HEKMAT'A VERİLDİ

Bu yıl dünya merhamet ödülü Tayvan merkezli Supreme Master Ching Hai tarafından Türkiye'de görev yapan Afgan Doktor Zakire hekmat'a verildi. Hekmat 2020 yılında ise ABD'de dünya barış elçisi seçilmişti. Afganistan'daki Taliban zulmünden kaçarak Kayseri'ye yerleşen Zakira Hekm

DÜNYA MERHAMET ÖDÜLÜ, KAYSERİLİ AFGAN DOKTOR ZAKİRE HEKMAT'A VERİLDİ

Afganistan'daki Taliban zulmünden kaçarak Kayseri'ye yerleşen Zakira Hekmat, Türkiye'de okuyup doktor olduktan sonra Afgan Mülteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ni (ARSA) kurdu. Yaptığı yardım çalışmalarıyla hem mültecilerin hem de Türk ailelerin iyilik meleği olan Hekmat, geçtiğimiz yıl Amerika'da dünya barış elçisi seçilmişti.

DÜNYA MERHAMET ÖDÜLÜ DE AFGAN DOKTORA

Mültecilerle ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle taktir toplayan Afgan Doktor Zakire Hekmat'a bir ödülde Tayvan'dan geldi. Hekmat, Tayvan merkezli uluslararası Supreme Master Ching Hai tarafından bu yıl ki dünya merhamet ödülüne layık görüldü. 2009 yılından bu yana insani faaliyetin yönetiminide görev alan Zakire Hekmat; "Böylesine büyük bir ödülün bana verilmesi benim için büyük bir mutluluk. Bugüne kadar milliyet ve ırk ayrımı yapmadan tüm mültecilere yardım etmeye çalıştım. Yaptığımız çalışmaların bu şekilde ödüllendirilmesi ise bize güç veriyor" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1