DUYGULANDIRAN BAĞIŞ

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 8 yaşındaki Melih Furkan Işık, kumbarasında sünnet düğünü için biriktirdiği parayı Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınlarında zarara uğrayanlara bağışladı. Karşıyaka Mahallesi'nde oturan Mehmet ve Yıldız Işık çiftinin 8 ya

DUYGULANDIRAN BAĞIŞ

Karşıyaka Mahallesi'nde oturan Mehmet ve Yıldız Işık çiftinin 8 yaşındaki oğulları Melih Furkan, annesine televizyonda seyrettiği Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınlarına çok üzüldüğünü ve kumbarasında sünnet düğününe destek olmak için harçlıklarından biriktirdiği parayı yangın mağdurlarına bağışlamak istediğin söyledi. Çocuklarının bu isteğini seve seve kabul eden Işık ailesi durumu Türk Kızılay Hisarcık Temsilciliğine bildirdi.

Melih Furkan Işık'ı evinde ziyaret ederek kumbarayı teslim alan Türk Kızılay Temsilcisi Mustafa Şen, "Melih'in kendisi küçük ama gönlü büyük. Kumbarasında birikirmiş olduğu paraları Antalya, Milas ve Bodrum'da orman yangınlarından mağdur durumdaki kardeşlerimize gönderilmek üzere Türk Kızılay Hisarcık Temsilciliğine teslim etti. Bizler minik kardeşimizle gurur duyduk. Teslim aldığımız bu paraları Kızılay Genel Merkezimiz aracılığıyla yangın bölgesindeki mağdurlara göndereceğiz. Melih kardeşime ve ailesine çok teşekkür ederim. Bizleri çok duygulandırdı. Allah kendisinden razı olsun" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1