ELAZIĞ'DA 102 YAŞINDAKİ ŞAHİDE GÜRBÜZ KORONAVİRÜSÜ YENMEYİ BAŞARDI

Elazığ'da, 102 yaşındaki Şahide Gürbüz, evinde görmüş olduğu otama ile koronavirüsü yenmeyi başardı.

ELAZIĞ'DA 102 YAŞINDAKİ ŞAHİDE GÜRBÜZ KORONAVİRÜSÜ YENMEYİ BAŞARDI
Elazığ

Elazığ'da Rüstem Paşa Mahallesi'nde yaşayan, 6 evladı ve 80 torunu mevcut 102 yaşındaki Şahide Gürbüz ile oğlu ve gelininde koronavirüs belirtileri görülmesi hakkında sınav yapıldı.

Gürbüz ile oğlu ve gelini, sınav sonucunun fazlalık çıkması hakkında karantinaya alındı.

Sağlık kadrosu kabilinden geçerli 10 günce tedavinin peşi sıra 3 karı ferdi de koronavirüsü yendi.

Gürbüz, AA muhabirine, Sivrice kazasının Sürek köyünde yaşadığını, oğlunun hevesi hakkında 2 sene ilk köyden kente taşındıklarını belirtti.

Yaklaşık 13 gündüz ilk koronavirüse yakalandığını, karantina boyunca literatür köyden getirdikleri süt, bal, kaymak, pekmez, üzüm şurubu, sadeyağ üzere saf gıdaları dolgunca çokça tükettiklerini özetleyen Gürbüz, virüsü yenmeyi başardıklarını aktardı.

Gürbüz, köydeki saf hayatın menfaatlerini bugüne denli dosdoğru ve gailesiz tuttuğunu anlatarak, "Bugüne denli ömrümde birlikte kat dumağı şikayetiyle hastaneye gittim. Çok zorluk çekmeden koronavirüsü yenmeyi başardım. Herkes peçe taksın." dedi.

Hastalığı 102 yaşındaki annesinden henüz ciddi atlattı

Gürbüz'ün oğlu Mustafa Gürbüz ise hastalığı, annesinden henüz ciddi geçirdiğini söyledi.

"Annem 102 yaşında. Şu anne denli birlikte sefere anlaşılan hastaneye girişi var. O da dumağı dolayısıyla. Koronavirüse yakalandığı devir da ateşi ve başlangıç ağrısı vardı. Onun haricinde rastgele birlikte yakınma görülmedi." diyen Gürbüz, şu anda esenlik durumlarının dobra bulunduğunu belirtti.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1