EMİNE ERDOĞAN KALEME ALDI: AFRİKA SEYAHATLERİM

Emine Erdoğan, Afrika seyahatlerinde yaşadıklarını, gördüklerini anlatan bir kitap kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seyahatlerine eşlik ettiği dönemde, Afrika'daki yaşanan gelişmelere tanıklık ettiğini vurgulayan Erdoğan, '2005 yılında Afrika açılımından önce, biz

EMİNE ERDOĞAN KALEME ALDI: AFRİKA SEYAHATLERİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seyahatlerine eşlik ettiği dönemde, Afrika'daki yaşanan gelişmelere tanıklık ettiğini vurgulayan Erdoğan, "2005 yılında Afrika açılımından önce, bizler için uzak kıtaydı. Afrika denince akla sömürge, fakirlik, susuz-ekmeksiz çocuklar geliyordu. Afrika bazen de kadraja sığdırılan insanlık ayıplarının, sahibine ödüller kazandırdığı fotoğraf albümü demekti. Bu durum benim ilk Afrika ziyaretimle sonsuza kadar değişti" sözleriyle kitaba başlıyor. Senegal, Mali, Etiyopya, Cibuti, Uganda, Tanzanya, Mozambik, çad, Tunus, Gambiya'nın aralarında olduğu birçok ülkede yaşadıklarını aktaran Erdoğan, "Gelin Tanış olalım" başlığıyla yazdığı son yazıda, "Afrika seyahatleri benim için kapağı kapanmayacak ömrüm vefa ettikçe yeni satırlar eklenecek bir defterdir. Bu defterin temiz sayfalarına, huzur ve refah dolu satırların yazılmasını içtenlikle arzu ediyorum" sözleriyle tamamlıyor.

Kitabı, annesi Hayriye hanıma ithaf eden Emine Erdoğan, annesinin isminden gelen hayr geleneğinin yaşatılmasının önemine vurgu yapıyor. Turkuvaz Kitap yayınlarından okurla buluşan kitapta, seyahatte çekilen fotoğrafların yanısıra, Mali ziyaretinde Mali hanımefendisinin hazırladığı zencefil şerbeti tarifine de yer veriliyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1