EMİNÖNÜ'NE TOPLU TAŞIMA İLE NASIL GİDİLİR? OTOBÜS, METROBÜS VE TREN İLE EMİNÖNÜ'NE ULAŞIM

Haliç’in batısında, Tarihi yarımada olarak adlandırılan bölgede yer alan Eminönü, İstanbul’un en çok gezilen semtlerinden birisidir. Fatih ilçesine bağlı olan Eminönü, İstanbul şehrinin güçlü tarihini sokaklarında barındırmaktadır. Yıllar içinde pek çok uygarlığa ev

EMİNÖNÜ'NE TOPLU TAŞIMA İLE NASIL GİDİLİR? OTOBÜS, METROBÜS VE TREN İLE EMİNÖNÜ'NE ULAŞIM

Eminönü, adını Osmanlı Dönemi'nde Gümrük Eminliğini içinde barındırmasından almaktadır. Bir dönem ayrı bir ilçe olan Eminönü zaman içinde çıkarılan bir karar ile Fatih ilçesine bağlanmış ve semt olmuştur. Eminönü'nü ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler için otobüs, metrobüs, tren ile Eminönü'ne ulaşım yazımızın devamında detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

EMİNÖNÜ'NE NASIL GİDİLİR?

Eminönü, Fatih'in en çok ziyaret edilen semtlerinden biridir. Yerli ve yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilen Eminönü'ne toplu ulaşım pek çok farklı yolla ulaşılabilmektedir. Eminönü'ne gitmek isteyen kişilerin öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken şey, Eminönü'ne nereden gidecekleridir. Anadolu Yakası'nda oturan ya da konaklayan kişiler için Eminönü'ne en kolay ulaşım seçenekleri Marmaray ve vapurdur. Avrupa Yakası'nda oturan ya da konaklayan kişiler için ise metro, tramvay ve Marmaray gibi çeşitli seçenekler mevcuttur.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1