EMİRGAN KORUSU'NA TOPLU ULAŞIM İLE NASIL GİDİLİR? EMİRGAN KORUSU NEREDE?

İstanbul sınırları içerisinde birçok farklı park bulunmaktadır. Avrupa yakasında, Boğaz kıyısında bulunan Emirgan semtinde deniz manzaralı bir park olan Emirgan Korusu, İstanbul’da en sevilen ve en çok ziyaret edilen parklar arasında yer almaktadır. Boğaz havası alarak huzur do

EMİRGAN KORUSU'NA TOPLU ULAŞIM İLE NASIL GİDİLİR? EMİRGAN KORUSU NEREDE?

Laleleri ile ünlü olan Emirgan Korusu, yaklaşık 47 hektardır. Boğazın kıyısındaki bu park, yamaçlar ve sırtların üzerine yayılmıştır. İstanbul'un sesinden ve kargaşasından kaçmak isteyen İstanbulluların ve turistlerin ilk tercihleri arasında yer alan Emirgan Korusu'nda 3 farklı köşk bulunmaktadır. Bu köşklerde kahvaltı yapabilir ya da güzel bir kahve eşliğinde boğaz havası alabilirsiniz.

EMİRGAN KORUSU'NA NASIL GİDİLİR?

Emirgan Korusu'na toplu taşıma ya da özel aracınız ile ulaşabilirsiniz. Koruya Avrupa yakasından toplu taşıma ile ulaşım sağlamak için sahil tarafından Sarıyer istikametine giden bütün belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. 22, 25E, 40T ve 42T numaralı bu araçlara Kuruçeşme, Bebek ya da Arnavutköy'deki herhangi bir duraktan binebilirsiniz. Otobüslerden Emirgan durağında indikten sonra Emirgan Korusu, 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1