FAZLA KİLOLARI YÜZÜNDEN ASKERE ALINMADI! 4,5 AYDA 25 KİLO VEREREK 85 KİLOYA DÜŞTÜ

Kahramanmaraş'ta fabrika işçisi 25 yaşındaki Ferhat Kılıç fazla kiloları nedeniyle askere alınmayınca askere gitmek için 4,5 ayda 25 kilo vererek 110 kilodan 85 kiloya düşmeyi başardı.

FAZLA KİLOLARI YÜZÜNDEN ASKERE ALINMADI! 4,5 AYDA 25 KİLO VEREREK 85 KİLOYA DÜŞTÜ

Kahramanmaraş’ta bir fabrikada çalışan 25 yaşındaki Ferhat Kılıç, fazla kiloları nedeniyle hayatını birçok yerinde zorluklar yaşamaya başladı. Asker olmak isteyen ancak 110 kilogramı ile askerliğe kabul edilmeyen Kılıç, 4 buçuk ay önce spora başladı. Spor eğitmeni Müjgan Paçacı’nın desteğiyle antrenmanlar yapan Kılıç, 4 buçuk ay sonunda 25 kilogram zayıflayarak 85 kiloya indi.

Büyük gurur: Hem şehit, hem gazi hem asker babasıBüyük gurur: Hem şehit, hem gazi hem asker babası

ASKERE ÇAĞRILMAYI BEKLİYOR

Girdiği paralı askerliğin sınavını da kazanan Kılıç, mülakatları tamamladıktan sonra göreve çağırılmayı bekliyor. Sporun faydalı olduğunu söyleyen Kılıç, “Hep askerliğe karşı içimde bir ilgim vardı. Yapabilirim bende olurum dedim ve hocamın yanına gittim ve başardım. 110 kilogramdım, 4 buçuk ayda tam tamına 25 kilo verdim. Şu anda 85 kilogramım Kiloluyken zorlandığım şeyler vardı. Nefes tıkanıklığı, yürürken ve merdivenden çıkarken zorlanıyordum. Şuan hem iş yerinde hem normal hayatta çok rahatım" dedi.

KAYNAK : İHA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1