FEDAKAR ÖĞRETMENLER KÖYLERDEKİ ÖĞRENCİLERE KİTAP DUYURMAK DÜŞÜNCESİNCE SEFERBER OLDU

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde fahri 24 öğretmen, acemi yüz koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrencilere kişi olanaklarıyla meslek kütüphanesindeki kitapları ulaştırıyor.

FEDAKAR ÖĞRETMENLER KÖYLERDEKİ ÖĞRENCİLERE KİTAP DUYURMAK DÜŞÜNCESİNCE SEFERBER OLDU
Adıyaman
.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;}Adıyaman'da öğretmenler en ücra köydeki öğrenciye fark kitap ulaştırıyor Adıyaman'ın Gerger ilçesinde fahri 24 öğretmen, dünkü kimse koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim gören öğrencilere zat olanaklarıyla ekol kütüphanesindeki kitapları ulaştırıyor. ( Orhan Pehlül - Anadolu Ajansı )

Gerger Çok Programlı Anadolu Lisesinde işyar 24 öğretmen, ilkin kırsalda canlı öğrencilerin ekol kütüphanesinden yoksun kalmaması düşüncesince düzentileme başlattı.

Kendi araçlarına yükledikleri kitapları öğrencilerin evlerine denli götürücü öğretmenler, çocuklarda kitap kıraat alışkanlığı oluşması düşüncesince efor sarfiyat ediyor.

Evlerinde görüşme edilen öğrencilere belirledikleri kitapları verici öğretmenler, 1 hafta sonradan esasen öğrencilerin yanına değişik kitabı değiştiriyor.

"Öğretmenlik birlikte kıstak mesleği"

Çalışmada toprak meydan öğretmenlerden Hatice Kara, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, öğrencilere ulama gelmek düşüncesince hakeza birlikte düzentileme başlattıklarını söyledi.

Okuma alışkanlığının, eğitimin ehemmiyetli birlikte parçası bulunduğunu vurgulayan Kara, şöyleki bitmeme etti:

"Öğretmenlik birlikte kıstak mesleği. Biz de bu işi fahri yapıyoruz. Öğretmenler adına birlikte araya gelmiş şekilde yaptığımız değerlendirmede kıraat oranlarının düşmeye başladığını hissettik. Okulumuzda mevcut kütüphanedeki kitapları alarak gezgin kitabevi olalım, ne köyde ne denli öğrencimiz var ise çözümleme edelim, öğrencilerimize kitaplarını verip takiplerini deneyelim diyerek düşündük."

Öğretmen Murat Çiçek de müstevli periyodunun yaşamın gelişigüzel bölgesine el ettiğini belirterek "Öğrenciler mademki bizlere gelemiyor, tığ onlara gidelim diyerek düşündük. Bize dayanaklık etmek bulunan öğretmen arkadaşlarıma, becerikli ve yöneticilerimize teşekkürname ederim." dedi.

"Kırsal bölgedeki öğrencilerimize ulaşmaya çalıştık"

Okul Müdürü Murat Karan ise erişilen öğrencilerin gözlerindeki ışıltıyı görmenin iri devlet bulunduğunu belirterek "Kırsal bölgedeki öğrencilerimize ulaşmaya çalıştık. On-line ortamda öğrencilerimizle haberleşme halindeydik fakat fiziki adına da kullanmak istedik. Öğretmen arkadaşlarımızla zat olanak ve hasbilik esaslarına isnaden kütüphaneyi öğrencilerin ayağına götürdük. İnternet paketleri sıfır yahut sonlanmış bulunan öğrencilere de zat aramızda topladığımız paralarla ulama sağladık." diyerek konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulmüttalip Erek ise öğretmenlerin baş döndürücü manalı birlikte düzentileme yaptığını anlatarak "Okul kütüphanesini öğrencilerimizin ayaklarına götürdük başkaca kendilerine düzentileme kağıtları, maske, el dezenfektanı ve birtakım hediyeler verdik. Bu çalışmada toprak alıp fedakarlık yayınlayan öğretmenlerimize teşekkürname ederim." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Hüseyin Manga da kitap okumayı baş döndürücü sevdiğini belirterek öğretmenleri yardımıyla kitap eksiği yaşamadığını dile getirdi.

Şükrü Karaşahin ise öğretmenlerinin evine denli kitap getirmesinden ötürü baş döndürücü bahtiyar bulunduğunu anlatarak kitap okumayı boşlama etmediğini söyledi.

Dağdeviren köyünde canlı velilerden Efendi Karaşahin de "Çocuğumun evde kitabı yoktu. Şimdi ise evde kitap okuyarak devir geçirecek. Geçen hafta da bizi çağırıp okulda tablet de verdiler. Çocuğumun öğrenimden arka kalmaması düşüncesince ulama sağlayıcı her insana ve buraya denli mevrut öğretmenlerimize teşekkürname ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1