FERİBOTTA KORKU DOLU ANLAR

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ’a ait arabalı feribotta bugün korku dolu anlar yaşandı. Geyikli –Bozcaada arasında sefer yapan Bayramiç isimli feribot olumsuz hava koşulları nedeniyle dalgalarında etkisiyle su almaya başladı

FERİBOTTA KORKU DOLU ANLAR

Geyikli –Bozcaada arasında sefer yapan Bayramiç isimli feribot olumsuz hava koşulları nedeniyle dalgalarında etkisiyle su almaya başladı. Geminin su aldığını gören yolcular büyük panik yaşarken, limana güçlükle yanaşan feribotta araçlar uzun bir süre mahsur kaldı.

SU ALMAYA BAŞLADI

Alınan bilgiye göre 100'e yakın yolcu ve çok sayıda araçla saat 15:00 sıralarında Geyikli iskelesinden Bozcaada'ya hareket eden Bayramiç isimli feribot iskeleye yanaşmasına az bir süre kala fırtınaya yakalandı. Fırtına nedeniyle gemi biranda su almaya başlarken, dalgaların boyutu gemiyi aşınca yolcular ve araç sahipleri panik yaşadı.

ARAÇLAR ZARAR GÖRDÜ

İddiaya göre feribotun tahliye kapakları geç açılınca onlarca araç motor kısımlarına kadar suyla doldu. Bazı yolcular can yeleklerini giymeye çalışırken yaşanan panik nedeniyle bazı yolcular güçlükle sakinleştirilebildi. Geminin kaptanı feribotu dalgalar nedeniyle iskeleye güçlükle yanaştırırken, feribotun kapaklarının açılmasıyla yolcular kendilerini dışarıya attı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1