GAZİANTEPLİ KADINLAR ÜRETİME DAHİL OLUYOR

Gaziantep’te kadın girişimciler Valilik ve farklı kurumların işbirliğiyle yürütülecek bir proje ile organik zeytinyağı üretecek. Gaziantep'te Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Tarım ve Orman İl

GAZİANTEPLİ KADINLAR ÜRETİME DAHİL OLUYOR

Gaziantep'te Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilecek Organik Zeytin Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi ve Organik Zeytinyağı Üretiminin Arttırılması projesiyle kadınlara girişimcilik desteği verilecek.

Kadın Girişimci Destek Merkezi'nde düzenlenen protokol imza törenine, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Mehmet Açıkgöz, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan ile kadın girişimciler katıldı. Vali Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep'in hem beşeri hem de toprak verimliliği anlamında önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1