GEÇİCİ İŞTİRAKÇİ KENDİSİNE ETAP ATTIĞI ÜNİVERSİTEYE 27 SENE SONRALARI UMUMİ YAZMAN OLDU

Kocaeli Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde 1993 senesinde iare iştirakçi statüsünde çalışmaya başlamış bulunan Nadir Yıldırım, aşırı fiilen toy adı Gebze Teknik Üniversitesi bulunan kurumuna umumi yazman yerine atanmanın gururunu yaşıyor.

GEÇİCİ İŞTİRAKÇİ KENDİSİNE ETAP ATTIĞI ÜNİVERSİTEYE 27 SENE SONRALARI UMUMİ YAZMAN OLDU
Kocaeli

Gazi Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu Orta Kademe Yöneticilik Bölümünü tamamlayan Yıldırım, 1993 senesinde arızi iştirakçi statüsünde o günkü adıyla Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde çalışmaya başladı.

Üniversitede 1994'te oluşturulan işyar ekibi bağlanmış ve yavuklu sınavlarını başarıyla güzeşte Yıldırım, kendisini yükseltmek düşüncesince hem çalıştı aynı zamanda 2001'de Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden izinli namına lisans eğitimini tamamladı.

Üniversitede türlü ofis müdürlüğü ve büküm başkanlığı görevlerinde mevcut Yıldırım, güzeşte sene mart ayında vekaleten, son teşrin ayında güncel adı Gebze Teknik Üniversitesi bulunan kurumda "genel sekreterlik" görevine asaleten atandığı düşüncesince gururlu.

İnsanlara işlerini en güzel biçimde yapmalarını haber mektubu fail Yıldırım, eğitimini sürdürüp kendini henüz da geliştirmeyi hedefliyor.

"Atamam, etkin insanoğlu düşüncesince sevimsiz kuvvet rolü gördü"

Nadir Yıldırım, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, bugünkü göreve gelmesindeki en ehemmiyetli faktörün, sunulan rolü sabırla en güzel biçimde gerçekleştirmek bulunduğunu anlattı.

Doğru bilmiş olduğu işi kanuncu mevzuat çerçevesinde yürütmeye çalıştığını aktaran Yıldırım, "Bu, beraberimizde öteki arkadaşlarımızın da yetişmesine ve büyümesine okazyon oldu. Üniversite içerisinden bu atamanın yapılması beni ve çevremi kıvançlı etti. Çalışan insanoğlu düşüncesince de sevimsiz kuvvet rolü gördü." sanarak konuştu.

Memuriyette hedefinin tek devir bulunmuş olduğu yerde eğlenmek olmadığını vurgulayan Yıldırım, adalet ederek kuvvetli biçimde yükselebilmek düşüncesince eksiklerini tamamlamaya hız ettiğini söyledi.

Yıldırım, işini henüz güzel muktedir olmak düşüncesince büyüklenme içi ve haricinde eğitimlere katıldığını aktararak, "Burada çabucak kendimizin kuvvetli olması yetmedi, bu arada çalıştığımız arkadaşlarımızı da bu sürece müdahale ettik. İşçi namına girdiğim yerde umumi yazman namına atanmamda bugüne derece bu arada çalıştığım bana amirlik yapmış, bu arada görevlilik yaptığımız nice ferdin desteği var. Birlikte kimi şeyleri hazırlamaya çalıştık, eğitimlere katıldık." ifadelerini kullandı.

"Eğitimimi bitmeme ettireceğim"

Kurum yöneticileri ve ailesinden de dayanak noktası gördüğünü özetleyen Yıldırım, laflarını şöyleki sürdürdü:

"Lisans eğitimim sürecinde hem işlerimi bitmeme etmek hem ibret çalışmam aynı zamanda kimi şeyleri boşlama etmemem gerekiyordu. Sağ olsun eşim o süreçte bana müstelzim desteği sağladı. Mağduriyetler yaşandı ancak gelinen noktada fasile fertlerimin de çalıştığım arkadaşlarımın da emeği var. Herkesin icra ettiği işi en güzel biçimde yapması düşüncesince elinden mevrut gayreti göstermesi gerekiyor. Geldiğim pozisyonun eksikleri rüyet yahut bitirme açısından dünkü kapılar açtığının farkındayım. Bu açıdan eğitimimi tamamlamış görmüyorum, bitmeme ettireceğim. Eksiklik gördüğüm yanlarımı da gidermeye çalışacağım."

Nadir Yıldırım, kişilere sabırla işlerini en güzel biçimde yapmaları, erte matematik verecekmiş denli akıntı etmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1