GELİNE DÜĞÜNDEN SONRA BÜYÜK ŞOK! SOLU��U MAHKEMEDE ALDI...

Köy düğünü ile akrabası G.A. ile evlenen L.Ö. isimli genç kız, damat G.A.'nın 'nikah' sözünü yerine getirmemesi nedeniyle hayatının şokunu yaşadı. Eşine nikah kıymayan adam bununla da yetinmeyip başka bir kadınla ilişki yaşadı, aralarında geçimsizlik yaşanınca da eşi

GELİNE DÜĞÜNDEN SONRA BÜYÜK ŞOK! SOLU��U MAHKEMEDE ALDI...

Yaptığı köy düğünüyle evlenen ancak damadın 'resmi nikah kıydıracağım' vaadini yerine getirmemesi üzerine şok yaşayan genç kadın, soluğu mahkemede aldı. Tazminat talebi mahkemeden dönen kadına müjdeli haber Yargıtay'dan geldi.

L.Ö. isimli genç kız, akrabası olan G.A ile köy düğünüyle evlendi. Damat, resmi nikahı çalıştığı şehir merkezinde kıydıracağını söyledi. Aradan geçen yıllara rağmen damat, resmi nikah kıydırmadı. Geçimsizlik yaşayan çift ayrıldı. G.A.'nın nikah vaadinde durmadığını, ailesinin evine gönderilerek mağdur olduğunu öne süren L.Ö., Asliye Hukuk Mahkemesi'nde maddi ve manevi tazminat davası açtı. Davalı damadın sözlerini tutmadığı, kendisine nikah kıymamasına rağmen başka bir kadınla resmi olarak evlendiğini belirten davacı kadın, toplum içinde itibarının zedelendiğini dile getirdi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul