GENÇLER KOVİD-19 DOLAYISIYLA AYRAÇ DİLİ VE EL SANATLARI KABİL EĞİTİMLERİ DEVRE İÇİ ALIYOR

Erzincan Gençlik Merkezi, Kovid-19 salgını zamanında gençlere ayraç dili, İngilizce, el sanatları, taslak kabil ağırşak ve eğitimleri genel ağ tarafından veriyor.

GENÇLER KOVİD-19 DOLAYISIYLA AYRAÇ DİLİ VE EL SANATLARI KABİL EĞİTİMLERİ DEVRE İÇİ ALIYOR
Erzincan

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne müteallik Erzincan Gençlik Merkezi, dünkü sima koronavirüs (Kovid-19) salgını çağında gençlere müteveccih çörek ve faaliyetlerini uzaktan eğitimle yürütüyor.

Erzincan Gençlik Merkezinde sürdürülen karikatür, ayraç dili, İngilizce, hitabet-diksiyon, bağlama, el sanatları ve kılık üzere kursların, Kovid-19 salgını hasebiyle tahsil edilen tedbirler kapsamında devir içi yapılması kararlaştırıldı.

Bu çerçevede gençler, deneyimli eğitmenler çeşidinden genel ağ üstünden maruz kurslara katılıp eğitimlerine bitmeme edebiliyor.

Salgın tedbirleri hasebiyle evlerinde küsurat gençlerin bu cins faaliyetlerini aksatmamaları ve evde can hüzünlerini gidererek maharet sahibi olmalarını amaçlayan kurslar, mevrut talepler doğrultusunda açılıyor.

Eğitmenler Gençlik Merkezi'nde bilgisayarlarının başında, kursiyerler ise evlerinde kurnaz telefon ve ya bilgisayarla eğitimlere katılarak, ayraç dili, İngilizce, atılmış malzemelerle kukla bebek, anahtarlık inşası üzere ameliyat öğreniyor, kılık yahut taslak becerilerini geliştiriyor.

Gençlerden istek gören eğitimlere Erzincan dışından da iştirak olanağı sunuluyor.

Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, Gençlik Merkezinin salgın çağında de çalışmalarına bitmeme ettiğini, devir içi eğitimlerle gençlerin evlerine mihman olduklarını anlattı.

Kurslara müteallik bilgelik sağlayan Mumcu, şunları kaydetti:

"Gençlerimize muhtelif kurslar veriyoruz, bunlardan en önemsediklerimizden birisi ayraç dili eğitimi. İngilizce, hitabet ve diksiyon, el sanatları, resim, karikatür, putrel üzere kurslarımız da bitmeme etmekte. Bunun haricinde Gençlik Merkezlerimizde EBA sınıflarımız var. Evde internete erişimleri kısıtlanmış bulunan gençlerimizi buraya çağırma ederiz ve onların burada EBA sınıfında derslerini, genel ağ hizmetlerini almalarını sağlıyoruz."

Çevrim içi kurslara 2 bin kursiyer katıldı

Açılan devir içi kurslara tahminî 2 bin kursiyerin katıldığını, amaçlarının bu sayıyı hâlâ yukarıya boşaltmak bulunduğunu anlatım fail Mumcu, "Online eğitimlerimizin tamamı, Erzincan Gençlik Merkezini strateji fail hepsi gençlerimize yöneliktir, değişik illerde, yurt haricinde da olsalar burayı strateji edebilirler. Gençlerimizi online eğitimlere çağırma ediyoruz." dedi.

Uzaktan öğrenime eklenen Tuğba Sarıkan ise "Gençlik Merkezinin meydana getirdiği kurslara pandemi yüzünden bir müddet katılamadım. Daha önceki beniz yüze eğitimlere katılıyordum. Bu süreçte eğitimlere online yerine katıldım ve yersiz vaktimi online kurslarda gördüğüm etkinlikler sebebiyle iyi bir duruma getirdim." niteleyerek konuştu.

Sarıkan, kurslarda evde kullandıkları kimi malzemelerden yararlandıklarını dile getirerek, online yerine meydana getirilen bu eğitimlere yardımı bulunan yetkililere teşekkürname etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1