HATAY’DA DUBLE YOLLAR ÇINARLARLA SÜSLENİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’da tamamlanmış duble yolların kenarlarının çınarlarla süslendiğini kaydetti. Geçmiş dönemde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Mil

HATAY’DA DUBLE YOLLAR ÇINARLARLA SÜSLENİYOR

Geçmiş dönemde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Milletvekili Hüseyin Yayman, "Hassa-Kırıkhan Antakya ilçelerimizi birbirine bağlayan 90 km boyunca 25 bin adet çınarlarımız dikildi. Yine ayrıca Yayladağı-Antakya arasına ve Arsuz ile İskenderun arasına Osmanlı çınarlarını diktik. Elbirliğiyle bin yıllık bir esere imza atıldı." dedi.

Başta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür eden Yayman, "Orman Genel Müdürlüğümüze de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Elbirliğiyle bin yıllık bir esere imza atıldı. Orman teşkilatımızın büyük emeği olmasaydı bu ağaçları toprakla buluşturamazdık. Hatay'da farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz. Tarımdan turizme, sanayiden esnafa yönelik önemli işlere imza atmaya sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1