HAYATINI ADAMIŞ OLDUĞU GAZETEYE 47 SENEDİR MESAİ VERİYOR

Zonguldak'ta bebek yaşta dağıtımını yaparak çalışmaya başladığı ve bundan böyle umumi neşriyat yönetmenliğini yürüttüğü gazeteye 47 senedir himmet sağlayan Şaban Yılmaz, gazeteciliği önce günkü heyecanla sürdürüyor.

HAYATINI ADAMIŞ OLDUĞU GAZETEYE 47 SENEDİR MESAİ VERİYOR
Zonguldak

Kentte neşriyat yaşamına 1955 senesinde süregelen tan gazetesine 13 yaşlarında gazetenin dağıtımını yaparak süregelen 60 yaşındaki Şaban Yılmaz, elan sonradan sahife dizgisi ve düzenlemesinin birlikte muhabirlik görevlerinde de bulundu.

Mesleğe başladığı evvel günden beri boynundan ışık makinesini indirmeyen ve sav ardında koşmayı sürdüren Yılmaz, işine bağlılığı ve saygısıyla güre meslektaşlarına kalıp oluyor.

Meslek hayatında baş döndürücü sayıda muhabir yetiştiren Yılmaz, "Hayatımın müşterek parçası" söylediği gazetenin umumi neşriyat yönetmenliğini yapmasının birlikte Sabah gazetesinin Zonguldak temsilciliğini de yürütüyor.

"İmkanların aktüel kabilinden baş döndürücü dobra bulunmadığı yıllarda mesleğimizi hazırlamaya çalıştık"

Şaban Yılmaz, AA muhabirine, levent boylu seneler geçirdiği gazetenin kendisi düşüncesince ayrı müşterek önemi bulunduğunu söyledi.

Gazete dağıtımından sahife dizgisine, muhabirlikten umumi neşriyat yönetmenliğine derece gazetenin sert baş döndürücü dalında emeğinin bulunduğunu özetleyen Yılmaz, "Aynı gazetede çalışmaya bitmeme ediyorum. tan gazetesi şehrin en emektar gazetelerinden biri. Geriye dönerek baktığımda ayrımsız gazetede 47 yılımı geçirdim. Bir gazetede müşterek hayli sene çalışıp bitmeme ettiren nadir gazetecilerden birisi de benimdir. Allah afiyet verdiği sürece mesleğimi hazırlamaya bitmeme edeceğim." sanarak konuştu.

Yılmaz, imkanların aktüel kabilinden baş döndürücü dobra bulunmadığı yıllarda mesleği hazırlamaya çalıştıklarını belirterek, şöyleki dedi:

"Daktiloyla haberimizi yazıyorduk ve elan sonradan onu tertip makinesine doğrudan diziyorduk. Şimdi anca değil, içtimai medyada duyum paylaşılıyor, habere gitmiş kabilinden gazetelere konuluyor. Kentte günlük, haftalık sert baş döndürücü gazete mevcut ancak haberin bulunduğu yerde baş döndürücü az gazeteci var. Bu sistem bu duruma geldi."

Mesleği marifetiyle görmediği yer, tanımadığı insanoğlu kalmadığını dile getiren Yılmaz, güre meslektaşlarına çıkarlarını geliştirmelerini ve işlerini bayıla bayıla yapmalarını salık mektubu ederek, müşterek muhabirin anbean sahada olması ve değme habere beğenmeden ayrımsız önemi vermesi icap ettiğini laflarına ekledi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1