HAYIRSEVERLERİN SAYESİNDE 29 SENE SONRALARI ÖNCE ADIMINI ATTI

Sakarya'da anadan doğma bacakları sıfır 29 yaşındaki Gülseren Keleş, müşterek hususi yetişek ve iyileştirme merkezinin girişimi kararı Almanya'daki yardımseverlerin armağan etmiş olduğu takma bacaklarla evvel adımını attı.

HAYIRSEVERLERİN SAYESİNDE 29 SENE SONRALARI ÖNCE ADIMINI ATTI
Sakarya

Serdivan ilçesindeki hususi terbiye bilimi bilimi ve iyileştirme merkezinin sahibi Ömer İçöz, Adapazarı ilçesinde 6 çocuklu müşterek ailenin önceki evladı yerine dünyaya mevrut mânialı Keleş'in volta hayalini yapmak düşüncesince Almanya Mainz Barbaros Camisi Gençlik Kolları ve destekleyici firmayla görüştü.

Hayırseverlerin desteği ile tahsil edilen 90 bin liralık tutarındaki takma bacaklar, medikal uzmanları çeşidinden montajlanarak Gülseren Keleş'e takıldı.

Eğitmenler eşliğinde 29 yaşlarında önceki adımını atmanın mutluluğunu canlı Keleş, 3 ay sürecek iyileştirme döneminin peşi sıra özgürcesine gezebilmenin hayalini kuruyor.

"Okula da kıymetlendirmek istiyorum"

Keleş, AA muhabirine, 29 sene sonradan yürümenin hakkıyla aşırı elleme müşterek kalp bulunduğunu dile getirdi.

"İnşallah bundan böyle çarşılara gidebilecek ve alım satım yapabileceğim." diyen Keleş, "Beni 29 sene sonradan ayağa kaldıran ve araştırma görevlisi bulunan her insana teşekkürname ediyorum. Okula da kıymetlendirmek istiyorum. Yürümek elleme müşterek şey, aklımdan hep, 'Acaba müşterek devir yürüyebilecek miyim?' sanarak geçiyordu ancak şükürler olsun ki Ömer Bey'in yardımlarıyla ayağa kalkıp yürüyorum." ifadelerini kullandı.

Anne Aynur Keleş de kızının 29 senedir tek ayağa kalkamadığını, İçöz'ün kızının elinden tuttuğunu belirterek, şunları söyledi:

"Çok şükür ki bundan sonradan kızımla gezmelere gideceğiz. Bizlere yardımlarını esirgemeyen her insana teşekkürname ediyorum. Kızım, tekerli sandalyede habbe camından gezen kişilere bakıyordu, benim de içiş gidiyordu. Bir ana elbette ki çocuğunun mutluluğunu ister. Allah'a şükür ki kızım bundan böyle yürüyebilecek."

"Onun mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu"

SERGEM hususi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi İçöz de Gülseren'in hayalini yapmak düşüncesince Almanya'daki arkadaşlarıyla harekete geçtiklerini, destekleyici şirketin desteği ile onu ayağa kaldırdıklarını aktardı.

Gülseren'in düşsel ve heyecanına kuma olduklarını dile getiren İçöz, "Onun mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu. Ayağa kalktı ancak bu müşterek proses ve vakte ihtiyacımız var. Fizyoterapistler ve etibba eşliğinde 2-3 ay sonradan elan çabuk adımlar atacak. İnşallah aşırı fazla elan elleme yürüyecek ve bahtiyar olacak." sanarak konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul