HES KODU FIRSATÇILARININ İSTANBULKART OYUNU! TURİSTLERİN YAKASINDAN DÜŞMÜYORLAR

HES kodu fırsatçıları toplu ulaşım turnikelerini mesken tuttu. İstanbul'da toplu ulaşımı kullanmak isteyen turistlere HES kodu yüklenmiş İstanbulkart satan ya da geçmesi için yerine turnikeye kart basan bazı kişiler para alıyor. İstanbul'da HES kodu fırsatçıları turistleri r

HES KODU FIRSATÇILARININ İSTANBULKART OYUNU! TURİSTLERİN YAKASINDAN DÜŞMÜYORLAR

İstanbul'da HES kodu fırsatçıları turistleri rahat bırakmıyor. Kameralara da yansıyan görüntülerde, İstanbul'da Tarihi Yarımada'nın belli bölgelerindeki toplu ulaşım noktalarında bulunan kart yükleme noktalarında bazı kişilerin beklediği görüldü.

Bu kişiler toplu taşımaya binmek isteyen turistlere para karşılığında HES kodu yüklenmiş İstanbulkart satma teklifinde bulunurken, bazıları da turnikeye kadar eşlik ettikleri turistlere yine para karşılığında Akbil (İstanbulkart) basıyor.

Satıcılar ellerinde tuttukları kartları HES kodu girmiş olarak hazır bulunduruyor. HES kodu sınırı bulunmayan kartlar dolayısıyla satıcılar birden fazla karta HES kodu girebiliyor.

Kart almak isteyenlere yardım ettiğini öne süren ve turistlere yardım etmek için bu işi yaptığını iddia eden bir satıcı, AA'nın kamerasına "2 lira kazanıyorum, para kazanıyorum sadece." dedi.

İşlemi nasıl yaptığı hakkında bilgiler de veren satıcı, "HES kodu yükleyenler genelde Aksaray'da" diye konuştu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1