HUYSUZ VİRJİN’İN MİRAS DAVASINDA YENİ GELİŞME: DOSYA ADLİ TIP KURUMU’NA GİDECEK

Huysuz Virjin’ olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu’nun miras paylaşımı davasına İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşma sonu mahkeme, önceki celse miras tanığı olarak dinlenen Dursunoğlu’nun arkadaşı Çalkavur’un akli dengesinin yerinde olup olmadığın

HUYSUZ VİRJİN’İN MİRAS DAVASINDA YENİ GELİŞME: DOSYA ADLİ TIP KURUMU’NA GİDECEK

Huysuz Virjin olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu, hazırladığı vasiyetinde Üsküdar Kandilli'deki evinin ve bankalardaki paralarının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) geçmesini istemişti. 17 Temmuz 2020 tarihinde hayatını kaybeden Dursunoğlu'nun bu vasiyeti gerçekleşmedi ve Dursunoğlu'nun yeğenlerinin çocukları Evren Saydan ve Erhan Saydan, mirasta pay talep ederek 'Vasiyetnamenin iptali' davası açmıştı.

'DOSYA ADLİ TIP KURUMU'NA GÖNDERİLSİN'

İstanbuk Anadolu 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya davacı Erdem Saydan'ın avukatı Alper Çalkavur ve davalı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin avukatı Sedat Durna katıldı.

Davacı avukatı Çalkavur, davanın kabul edilmesini isteyerek önceki celse tanık olarak dinlenen Seyfi Dursunoğlu'nun arkadaşı Garabet Baltaoğlu'nun vasiyet hazırlandığı yıl olan 2015'te tedavi gördüğünü öne sürdü. Aynı zamanda Çalkavur, bu nedenle dosyanın Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesini istedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1