HUZURUN HAKİM OLDUĞU BATMAN'IN KÖYLERİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Batman'da terör örgütü PKK'ya yönelik başarılı operasyonların ardından sağlanan huzur ve güven ortamı sayesinde köylere dönen vatandaşların yaşam standartları yükseldi. Batman kırsalında geçmiş yıllarda teröristlerin saldırıları nedeniyle ev ve tarlalarını ge

HUZURUN HAKİM OLDUĞU BATMAN'IN KÖYLERİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Batman kırsalında geçmiş yıllarda teröristlerin saldırıları nedeniyle ev ve tarlalarını geride bırakarak, şehir merkezlerine göç etmek zorunda kalan vatandaşlar, sağlanan huzur ve güven ortamıyla yeniden köylerine dönme hayallerini gerçekleştirmenin sevincini yaşıyor.

Köylerine dönen bazı vatandaşlar, engebeli arazileri tarım alanlarına dönüştürerek ekonomiye kazandırıyor, toprak evlerinin yerine modern villalar inşa ediyor.

Devletin verdiği destekle birçok ürün yetiştiren vatandaşlar, doğup büyüdükleri topraklara dönmenin ve maddi kazanç sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

ATIL ARAZİLER TARIMA AÇILIYOR

Gercüş İlçe Tarım ve Orman Müdürü Metin Kaplan, AA muhabirine, geçmişte güvenlik ve farklı sebeplerden dolayı birçok vatandaşın yaşadığı toprakları terk ettiğini söyledi.

Başarılı operasyonların ardından vatandaşların köylerine döndüğünü anlatan Kaplan, dönüşle beraber eski tarım arazilerinin işlevsel hale geldiğini ve atıl arazilerin ıslah edilerek tarıma kazandırıldığını belirtti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1