İBB SOSYAL TESİSLERİNDE 27 YIL SONRA İÇKİLİ EĞLENCE YAPILDI

İBB yönetimi Müze Gazhane’de verilen caz konserinde özel bir şirketin alkol satışı yapmasına izin verildi. İçerisinde 24 saat açık kütüphane ve çocuk atölyesi bulunan müzede ve İBB sosyal tesislerinde 27 yıl sonra alkol satışına izin verilmesi tepki çekti İstanbul Büyük

İBB SOSYAL TESİSLERİNDE 27 YIL SONRA İÇKİLİ EĞLENCE YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Müze Gazhane'de Cuma günü, İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbul Kültür Sanat Vakfı işbirliği ile Nils Frahm'ın etkinliği gerçekleştirildi. Ancak 27 yıl sonra İBB sosyal tesisinde bir ilk yaşandı. Alkol satışına izin verildi.

Kadıköy Hasanpaşa'da bulunan Gazhane tesisi kültür ve sanata hitap ediyor. 24 saat açık kütüphane ve çocuk atölyesi bulunan İBB iştiraki BELTUR'un işlettiği tesiste özel bir firma buzdolaplarıyla konsere gelenlere içki satışı yaptı. Etkinlik kapsamında sadece bir defaya mahsus özel bir şirketin alkol satışı yapmasına izin verildiği öğrenildi. Konserin sonunda Müze Gazhane'nin etrafının boş içki şişeleri ile dolduğu görüldü. Müzenin arka tarafında bulunan çöp konteynerleri boş şişelerle dolup taştı. 1994'ten bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde sosyal tesislerde alkol satışı yapılmazken yeni yönetimle birlikte tesislerde ilk kez içkili eğlence düzenlenmesine izin verildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1