İNGİLİZ GENÇ KANSER HASTALARINA İANE DÜŞÜNCESİNCE İNGİLTERE'DEN ÇİN'E AYAKÇAK ÇEVİRİYOR

İki buçuk sene evvel kansere yakalanan ve kalburüstü ortak tedaviyle remisyon zamanına giren 27 yaşındaki İngiliz Luke Grenfell-Shaw, "30 ülke-30 bin kilometre- 300 bin pound" sloganıyla 5 iane kuruluşu düşüncesince İngiltere'den Çin'e ayakçak çeviriyor.

İNGİLİZ GENÇ KANSER HASTALARINA İANE DÜŞÜNCESİNCE İNGİLTERE'DEN ÇİN'E AYAKÇAK ÇEVİRİYOR
İstanbul

İlk namına hanuman ayında yola çıkan Shaw, koronavirüs salgını zımnında martta İngiltereye değişmek mecburiyetinde kaldı. Ağustosta gene yollara sakıt Shaw, rotası üstündeki Fransa, Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Sırbistan, Romanya, Moldova ve Ukrayna'yı bisikletiyle geçtikten sonradan İstanbul'a geldi.

Hafta içre İstanbul'dan ayrılarak Ankara, Mardin, Gaziantep, Van üzere şehirlere değerlendirmek talip Shaw, Gürcistan yahut İran üstünden Orta Asya'ya ulaşarak, Pakistan ve Hindistan'ın peşi sıra akıbet durağı Çin'e pedallayacak.

Yolculuğunu zatî toplumsal iletişim araçları hesaplarından ve kanserli hastalara iane toplayan çırçıplak maşer kuruluşları üstünden paylaşan Shaw, ortak taraftan bu kurumlar düşüncesince dirimlik elde etmeye çalışırken ortak taraftan tanıştığı şahıslara kanser tecrübelerini anlatıp, toy şehir ve kültürleri tanışıklık fırsatı buluyor.

Rotasının 3'te birtanesini tamamlayarak Türkiye'ye mevrut Shaw, kanser olma dönemini ve iane kampanyasının detaylarını AA muhabirine anlattı.

Bristol'da doğup büyüdüğünü ve bahtiyar ortak familya yaşamı yaşadığını kail Shaw, doğaya ve değişik kültürlere bulunan ilgisinden çevre darülfünun hayatında nice alanla ilgilendiğini söyledi.

Shaw, Durham Üniversitesi'nde Doğa Bilimleri, Matematik ve Biyoloji Bölümü'nde okuduğunu, ayrımsız devirde Rusça ve Arapça öğrendiğini belirterek, "Çünkü insanlarla tanışmayı ve gezi etmeyi seviyorum. İnsanlarla öz dillerinde bahsetmek iletişimi ağız ağıza değiştiriyor. Üniversiteden sonradan İngilizce öğretmeni namına ve de Rusçamı ilerletmek düşüncesince Rusya'ya gittim. Ardından hava değişikliği, global istinas üzere konuların gündemde bulunduğu dünyada baş döndürücü ehemmiyetli konulardan bir tanesi bulunan su kullanması üstünde Oxford Üniversitesi'nde master yaptım. Ardından Kırgızistan'da Orta Asya Üniversitesi'nde tetkikat yapıp, dersler verdim. "diye konuştu.

Kırgızistan'da 24 yaşlarındayken sarkom (yumuşak nesiç kanseri) tanısı konduğunu ve yaşamının bu teşhisle beraberce ağız ağıza değiştiğini anımsatan Shaw şu halde bitmeme etti:

"Bu yaşamda duymaya beklediğim en akıbet şeydi sanırım. Çok eşsiz ortak türdü ve baş döndürücü agresifti. Çoktan ilerlemişti. Noel'i görebileceğimi düşünmüyordum. O devir hakkıyla baş döndürücü kötüydü. Eğer az buçuk elan levent boylu geçinme fırsatım olursa gerçekleştirmek istediğim yegâne nesne dünyayı bisikletle keşfetmekti, onu yapıyorum. Bu sayede beklenir bulunan en ortak tomar adamla tanışıp, değişik şehirleri görüp, baş döndürücü değişik kültürleri tanımış oldum.

Kanser sorununa yakalananların çoğunlukla ortak 'ölüm cezası' almış üzere bildirme edilmiş bulunduğu ortak davranış bulunduğunu görüyorum. Ama eş olduğumuz olanaklarla toy kusursuz fırsatlar yaratabiliriz. Hayatımın bittiğini ve öleceğimi buyurmak adına ego ortak seçeneğim bulunduğunu düşündüm. Yapabileceğim gelişigüzel şeyi hazırlamaya değişmeyen verdim. Sahip olduğum tarihi en dobra halde değerlendirmeye değişmeyen verdim. "

Kansere yakalandıktan sonradan kimyasal tedavi tedavisi aldığını ve deminden remisyon çağında bulunduğunu özetleyen Shaw, bisikletle başlatmış bulunduğu turuna bağlı şunları söyledi:

"Bristol'dan Beijing'e bulunan yolculuğumda tecrübelerimi arkadaşlarımla, ailemle, yolda karşılaştığım insanlarla paylaşmaya değişmeyen verip bisikletimle pedallamaya başladım. bristol2beijing.org genel ağ sitesinden, Instagram ve Facebook üstünden hepsi yolculuğumu paylaşıyorum. Dünyayı keşfederken ortak taraftan da gayrı hastalara maddesel dayanak noktası dercetmek istiyorum. 5 iane kuruluşu düşüncesince mal topluyorum. Toplanan nukut doğrudan namına kanserle mücadelede asistan bulunan derneklere aktarılıyor. Her kilometre düşüncesince 10 pound toplamaya çalışacağım. Amacım 300 bin pound toplamak. Umarım ki bu videoyu izleyen kişi, kanser bulunmasına karşın fırsatları değerlendirerek dobra ve varlıklı ortak avlu fırsatı bulabileceğine inanır.

Burada olabilmekte baş döndürücü heyecanlıyım. Buradan sonradan Türkiye'nin doğusuna akıllıca gideceğim İran yahut Gürcistan üstünden Orta Asya'ya ve Pakistan, Hindistan üstünden Çin'e Beijing'e ulaşacağım."

"Türk insanı hayırsever ve misafirperver"

Shaw, elan evvela de ortak kat Türkiye'ye geldiğini, pandemiyle savaşım koşulları altındaki İstanbul'u görmenin kendisini şaşırttığını kaydetti.

Türkiye'nin nice yerini gezdiğini özetleyen Shaw, tecrübelerin şu laflarla anlatım etti:

"Şimdi önceki geldiğim vakte gereğince baş döndürücü değişik havas hissediyorum. Herkes peçe takıyor ve sokağa çıkacak yasakları var. Buraya baştan başlamak ve elan evvela keşfetmediğim bölgeleri giymek güzel. Bu geldiğimde elan baş döndürücü gezdim. Galata Kulesi, Balat, Belgrad Ormanı, ticaret-finans merkezleri, Topkapı Sarayı'na gittim.

İstanbul'dan evvela de Fethiye ve Akdeniz sahillerine gittim. Karşılaştığım Türk halkı beni hakkıyla baş döndürücü ısıdam karşıladı. Çok yardımseverlerdi. Antalya'da plajda yürüyorduk, balık eline geçiren ortak dişci vardı. Sonra beni kemirmek yemeye çağırma etti. Birbirimizi tanımıyorduk caba lakin baş döndürücü dobra ortak şeb ezanı geçirdik. Bu misafirperverliğin seviyesi baş döndürücü özel.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul